Գարնանը կմտնեմ քաղաքական դաշտ. Վազգեն Մանուկյան
Գարնան ամիսներին ԱԺՄ կուսակցության համագումար կանենք, կնշանակի, որ մտել ենք քաղաքական դաշտ, լրագրողներին ասաց ԱԺՄ կուսակցության նախագահ Վազգեն Մանուկյանը:
«ԱԺՄ կուսակցությունը անպայման վերականգնելու եմ: Նախատեսում եմ, երևի, գարնան ամիսներին համագումար կանենք, և դա կնշանակի, որ արդեն մտել եմ քաղաքական դաշտ», - ասաց Մանուկյանը:
Անդրադառնալով դիտարկումներին, թե ինքը հանդիպում է տարբեր քաղաքական գործիչների հետ, այդ թվում հանդիպել է ՀՀ երկրորդ նախագահի հետ, Մանուկյանն ասաց, որ ինքը հանդիպում է բոլորի հետ:
«Ես Նիկոլ Փաշինյանին էլ կհանդիպեմ, եթե ինքն ուզի: Մեջներիցդ հանեք, որ կա չար դաշտ ու վախենաք այդ դաշտին մոտենալ: Բոլոր այդ մարդկանց մեջ կա սպիտակ և սև, բոլոր այդ մարդիկ արել են հերոսություններ և բազմաթիվ սխալներ», - ասաց նա:

Весной я вернусь в политику – Вазген Манукян
«Весной мы проведем съезд партии "Национально-демократический союз". Это будет означать, что мы вошли в политическое поле», - заявил в беседе с журналистами  председатель НДС, основатель общественно-политического клуба «Вернатун» Вазген Манукян.
Касаясь вопроса о том, что он встречается с различными политическими деятелями, в том числе со вторым президентом Армении, Вазген Манукян ответил:
«Я встречусь также с Николом Пашиняном, если он захочет. Выбросьте из головы, что есть поле зла и мы должны бояться приближаться к нему. Во всех людях есть белое и черное. Все люди совершили как геройства, так и многочисленные ошибки».
Нам замечание о том, что муссируются сведения о поддержке от бывшего посла Армении при Святом Престоле Микаела Минасяна, Вазген Манукян заявил, что давно не встречался с ним.
«Я уже несколько лет с ним не встречался, мы по телефону тоже не говорили. Слежу за его заявлениями в прессе или в социальной сети, не более», - сказал он.