Գարնանը կմտնեմ քաղաքական դաշտ. Վազգեն Մանուկյան
Գարնան ամիսներին ԱԺՄ կուսակցության համագումար կանենք, կնշանակի, որ մտել ենք քաղաքական դաշտ, լրագրողներին ասաց ԱԺՄ կուսակցության նախագահ Վազգեն Մանուկյանը:
«ԱԺՄ կուսակցությունը անպայման վերականգնելու եմ: Նախատեսում եմ, երևի, գարնան ամիսներին համագումար կանենք, և դա կնշանակի, որ արդեն մտել եմ քաղաքական դաշտ», - ասաց Մանուկյանը:
Անդրադառնալով դիտարկումներին, թե ինքը հանդիպում է տարբեր քաղաքական գործիչների հետ, այդ թվում հանդիպել է ՀՀ երկրորդ նախագահի հետ, Մանուկյանն ասաց, որ ինքը հանդիպում է բոլորի հետ:
«Ես Նիկոլ Փաշինյանին էլ կհանդիպեմ, եթե ինքն ուզի: Մեջներիցդ հանեք, որ կա չար դաշտ ու վախենաք այդ դաշտին մոտենալ: Բոլոր այդ մարդկանց մեջ կա սպիտակ և սև, բոլոր այդ մարդիկ արել են հերոսություններ և բազմաթիվ սխալներ», - ասաց նա:

Vazgen Manukyan to revive his party and enter political field in spring
In spring National People’s Union party will convene congress which will mean entering the political field, party’s president Vazgen Manukyan stated today.
“I will restore the party. I am planning to convene congress in spring months which will mean I am entering the political field,” Manukyan said.
Speaking about the meetings with politicians including with the second president, Manukyan said he is meeting with all.
“I will meet with Nikol Pashinyan as well if he wants. Stop thinking that there is an evil field and we must be afraid to enter it. All people have black and white sides, all the people have done heroic steps and numerous mistakes,” he said.