«Սանիթեքի» հետ տեղի ունեցածը էքսպրոպրիացիա է. ընկերությունը դրական սպասումներ ունի արբիտրաժային դատարանից
15/11/2019 17:45
«Սանիթեք» ընկերության հայցն արբիտրաժային դատարան շատ հիմնավոր է: Այն հիմնված է մի շարք անհերքելի փաստերի և ապացույցների վրա: Aysor.am-ի թղթակցին այս մասին փոխանցեցին «Սանիթեք» ընկերությունից՝ ի պատասխան հարցի, թե «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկին 2020 թվականի բյուջեով 600 միլիոն դրամ ավելի գումարի տրամադրումը կամրացնի՞ արբիտրաժային դատարանում «Սանիտեք» ընկերության դիրքերը։
«2020 թվականի բյուջեով աղբահանության հիմնարկին նախատեսված 600 միլիոն ավել տրամադրելը հավելյալ ապացույց է, որը ևս կավելացվի մյուսներին: Հանդիսանալով ևս մեկ ապացույց՝ այն, անխոս, ընկերության համար դրական ազդեցություն կունենա արբիտրաժային դատարանում: Այն, ինչ տեղի ունեցավ ընկերության հետ, էքսպրոպրիացիա է (ունեզրկում՝ խմբ.): Այս ողջ ընթացքում ամեն բան արվել է ընկերությանը սնանկացման հասցնելու համար», - հայտնեցին ընկերությունից։
Հիշեցնենք, որ Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկին 2020 թվականի բյուջեով 600 միլիոն դրամ ավելի գումար է տրամադրվելու։
Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Թեհմինա Վարդանյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկին 2020 թվականի բյուջեով 600 միլիոն դրամ ավելի գումարի տրամադրումը գուցեև ամրացնի արբիտրաժային դատարանում «Սանիտեք» ընկերության դիրքերը։

Произошедшее с компанией «Санитек» является экспроприацией – компания намерена выиграть дело в Арбитражном суде
15/11/2019 19:33
Поданный компанией «Санитек» в Арбитражный суд иск очень обоснованный. Он основан на ряде неопровержимых фактов и доказательств, сообщили в компании «Санитек» корреспонденту Aysor.am в ответ на вопрос, могут ли укрепить позицию компании «Санитек» в Арбитражном суде предоставленные бюджетом 2020 года на 600 млн. драмов больше средства общинному учреждению «Уборка мусора и санитарная очистка Еревана».
«Предоставленные бюджетом 2020 года учреждению по вывозу мусора средства на 600 млн. драмов больше – это  доказательство, которое будет добавлено к другим. Являясь еще одним доказательством, это, безусловно, будет иметь для компании положительное воздействие в Арбитражном суде. То, что произошло с компанией, является экспроприацией. За весь этот период делалось все возможное, чтобы довести компанию до банкротства», - сообщили в компании.
Напомним, ранее член фракции «Луйс» Совета старейшин Еревана Ани Хачатрян сообщила на своей странице в Facebook, что общинному учреждению «Уборка мусора и санитарная очистка Ереване» предоставлены бюджетом 2020 года средства на 600 млн. драмов больше.
Член совета старейшин Тегмине Варданян заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am, что предоставление общинному учреждению «Уборка мусора и санитарная очистка Еревана»  бюджетом 2020 года на 600 млн. драмов больше средств, возможно, усилит позиции компании «Санитек» в Арбитражном суде.