Եթե ընդդիմություն է ձևավորվում, թող ձևավորվի. ի՞նչ կարող եմ ասել. Ծովինար Վարդանյան
Եթե ընդդիմություն է ձևավորվում, թող ձևավորվի. ի՞նչ կարող եմ ասել։ Ի՞նչ տագնապի մասին է խոսքը, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանը՝ անդրադառնալով «Վերնատուն» ակումբի քննարկումներին և այն կարծիքներին, որ իշխանությունը տագնապած է նոր ակումբի ձևավորումից։
Դիտարկմանը, որ իշխանությունն իր հայտնած կարծիքներով և հայտարարություններով փորձում է ամեն կերպ արժեզրկել նորաստեղծ ակումբի գործունեությունը՝ Ծովինար Վարդանյանը շեշտեց՝ կառույցն արժեզրկել կարող են միայն կառույցի անդամները։
«Եթե իմ գործընկերներն ինչ-որ գնահատական են տալիս, դա իրենց իրավունքն է։ Մարդիկ որոշել են հավաքվել, և եթե գաղափարախոսություն կա, ընդդիմություն կձևավորվի։ Իրենք ազատ են կարծիք հայտնելու, անգամ այնպիսի կարծիք, որ Նիկոլ Փաշինյանը երկրում միապետություն է ձևավորել», - ասաց պատգամավորը։

Если формируется оппозиция, то пусть, что могу сказать – Цовинар Варданян
«Если формируется оппозиция, то пусть, что я могу сказать. О какой панике речь?» -заявила сегодня в парламенте журналистам депутат фракции «Мой шаг» Цовинар Варданян, касаясь обсуждений Общественно-политического клуба «Вернатун» и мнений о том, что власти в панике от формирования нового клуба.
На замечание, что представители власти своими заявлениями и мнениями всячески пытаются дискредитировать деятельность нового клуба, Цовинар Варданян заявила, что дискредитировать эту структуру могут только члены клуба.
«Если мои коллеги озвучивают какие-то оценки, то это их право. Люди решили собраться, и если есть идеология, сформируется оппозиция. У них есть право свободно выражать свое мнение, даже мнение, что Никол Пашинян установил в стране диктатуру», - сказала депутат.