Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Զագրեբ
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ, Հայաստանի Հանրապետության 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Զագրեբ (Խորվաթիայի Հանրապետություն), որտեղ կմասնակցի նոյեմբերի 19-21-ը կայանալիք Եվրոպական Ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) համագումարին:
ԵԺԿ համագումարին հրավիրված են 40 երկրից շուրջ 2000 մասնակիցներ, ինչպես նաև ԵՄ ղեկավարության ներկայացուցիչներ, ոչ ԵՄ անդամ երկրների քաղաքական առաջնորդներ, եվրոպական կուսակցությւոնների ղեկավարներ:
Համագումարն ընտրելու է ԵԺԿ նոր նախագահ և նախագահություն:
Սերժ Սարգսյանը ելույթ կունենա համագումարում և նույն օրը՝ նոյեմբերի 20-ին, կմասնակցի նաև երեկոյան կայանալիք ԵԺԿ գագաթնաժողովին:
ՀՀԿ նախագահի այցի շրջանակներում նախատեսված են մի շարք աշխատանքային հանդիպումներ քույր-կուսակցությունների պատվիրակությունների հետ:

Серж Саргсян отбыл сегодня с рабочим визитом в Загреб
Председатель Республиканской партии Армении, третий президент Армении Серж Саргсян отбыл сегодня с рабочим визитом в Загреб (Хорватия), где 19-21 ноября примет участие в съезд Европейской народной партии (ЕНП).
На съезд ЕНП приглашены порядка 200 участников из 40 стран, а также представители руководства ЕС, политические лидеры стран, которые не являются членами ЕС, руководители европейских партий.
На съезде будут избраны новый председатель и председательство Европейской народной партии.
Серж Саргсян выступит с речью на съезде и в тот же день, 20 ноября, примет участие также в предусмотренном вечером саммите Европейской народной партии.