«Ժողովուրդ». Պատգամավորական մասսայական գործուղումների պատճառով օրինագծերի քվեարկություններ են տապալվում
20/11/2019 09:54
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ պատգամավորական մասսայական գործուղումների պատճառով նույնիսկ օրինագծերի քվեարկություններ են տապալվում: Օրերս պատգամավորների բացակայության պատճառով չընդունվեց «Անվտանգության խորհրդի մասին» օրինագիծը, որով ԱԺ նախագահին հնարավորություն կտրվեր մասնակցել Անվտանգության խորհրդի նիստերին: Գործուղված պատգամավորները նույնիսկ իրենց քվեարկության մասին գրավոր տեղեկություն չէին թողել: Նոյեմբերի 12-ից մեկնարկած նստաշրջանն անցնում է գրեթե դատարկ դահլիճում:
Նոյեմբերի 11-16-ը Վաշինգթոն են գնացել Լիլիթ Մակունցը, Վահե Էնֆիաջյանը, Էդմոն Մարուքյանն ու Տաթևիկ Հայրապետյանը: Գրեթե նույն օրերին` նոյեմբերի 11-15-ը, Նայրոբի են գործուղվել Նարեկ Զեյնալյանն ու Լուսինե Բադալյանը: Այս օրերին ԱՄՆ-ում են նաև Անի Սամսոնյանը, Շաքե Իսայանը, Նորա Առուստամյանն ու Լիլիթ Ստեփանյանը: Տարեվերջյան «ռելաքս» կվայելեն նաև կաբինետում:
Նոյեմբերի 29-ից դեկտեմբերի 9-ը արձակուրդում կլինի ՊՆ Դավիթ Տոնոյանը, դեկտեմբերի 2-4-ը` Պետեկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը, իսկ նոյեմբերի 22-ից դեկտեմբերի 6-ն էլ` Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:

«Жоховурд»: Из-за массовых командировок депутатов проваливается голосование по законопроектам
Газета «Жоховурд» пишет, что как свидетельствует проведенное изучение, из-за массовых командировок депутатов проваливаются голосования по законопроектам. На днях из-за отсутствия депутатов не был принят законопроект «О Совете безопасности», который давал спикеру парламента возможность участвовать в заседаниях Совета безопасности. Находящиеся в командировках депутаты не оставили даже письменного заявления о своем голосовании. Стартовавшая 12 ноября сессия парламента проходит почти в полупустом зале.
С 11-го по 16-е ноября в Вашингтон командированы Лилит Макунц, Ваге Энфиаджян, Эдмон Марукян и Татевик Айрапетян. Почти в эти же дни, 11-15 ноября, в Найроби командированы Нарек Зейналян и Лусине Бадалян. В США находятся в эти дни также Ани Самсонян, Шаке Исаян, Нора Арустамян и Лилит Степанян. В конце года «релаксом» наслаждаются также в кабинетах.
С 9-го по 29-е декабря в отпуске будет находиться министр обороны Давид Тоноян, 2-4 декабря – председатель Комитета государственных доходов Давид Ананян, а с 22-го ноября по 6-е декабря – министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян.