«Հրապարակ». Իշխանության և «Լուսավորի Հայաստանի» միջև անջրպետը խորանում է
«Իշխանության և «Լուսավորի» միջև անջրպետը խորանում է։ Բյուջեի առթիվ ծագած հակամարտությունը դրսևորվում է այլ հարթակներում։ ԱՄՆ գործուղված Լիլիթ Մակունցի՝ հայ համայնքի հետ նոյեմբերի 19-ին ծրագրված հանդիպումը տեղափոխել են նոյեմբերի 18-ին՝ այն օրը և գրեթե նույն ժամին, երբ Էդմոն Մարուքյանն էր հրավիրել հանդիպում։ Դրանով, ըստ ԼՀԿ-ականների, ցանկացել են, որ հնարավորինս քիչ մարդ մասնակցի ընդդիմադիր պատգամավորի հանդիպմանը և չլսի ՀՀ իշխանությունների մասին քննադատություն։
Բացի դա, լրագրողների մեծ մասն էլ կլուսաբանեն ոչ թե ընդդիմադիր, այլ իշխանական պատգամավորի հանդիպումը։ Ավելին՝ Մարուքյանը, մեր տեղեկություններով, պարզաբանում է պահանջել Մակունցից։ Վերջինս ասել է, որ այլ՝ չպլանավորված հանդիպումների պատճառով է հարկադրված եղել օրը փոխել՝ միտումնավոր չի եղել»:

«Грапарак»: Противоречия между правящей политической силой и «Светлой Арменией» усугубляются
Газета «Грапарак» пишет, что водораздел между правящей политической силой и партией «Светлая Арменией» становится глубже. Возникший в связи с бюджетом конфликт проявляется также на других площадках. Предусмотренная 19 ноября встреча командированной в США Лилит Макунц с представителями армянской общины перенесена на 18 ноября – в тот день и почти в тот час, когда Эдмон Марукян пригласил на встречу. Тем самым, по мнению представителей «Светлой Армении», они хотели, чтобы во встрече с оппозиционным депутатом участвовало как можно меньше людей, чтобы не слышать критику в адрес властей.
«Кроме того, большая часть журналистов будет освещать не встречу оппозиционера, а депутата от правящего блока. Более того, Марукян, по нашим сведениям, потребовал объяснения у Лилит Макунц. Последняя сказала, что вынуждена была изменить дату встречи из-за других незапланированных встреч, и это сделано неумышленно», - пишет газета.