Մեքսիկայի հարավում պայթյուն է որոտացել հացի փռում
Մեքսիկայի հարավում Օախակա նահանգի Սան Մարտին Մեքսիկապամ շրջանում հինգշաբթի գազի ցիստեռնի պայթյունն ամբողջությամբ ավերել է հացի փուռը: Մարմնական ծանր վնասվածքներ է ստացել առնվազն 11 մարդ, այդ թվում՝ մեկ երեխա, Milenio պարբերականին հայտնել է քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի տարածքային վարչության ղեկավար Էլիոդորո Դիասը:
«Դեպքի վայրը շրջապատվել է, վիրավորներին հիվանդանոցներ և մոտակա բուժհաստատություններ են տեղափոխել»,- ասել է նա: Իշխանությունները որոնողափրկարարական աշխատանքներին ներգրավել են 100 մարդու, այդ թվում՝ համայնքային և տարածքային ոստիկանության աշխատակիցներին:

В пекарне на юге Мексики произошел взрыв
Взрыв цистерны с газом в четверг полностью разрушил пекарню в районе Сан-Мартин-Мексикапам в штате Оахака на юге Мексики. Тяжелые травмы получили не менее 11 человек, в том числе один ребенок, сообщил газете Milenio Элиодоро Диас, глава регионального управления сил гражданской обороны.
"Район места происшествия был оцеплен, раненые были доставлены в больницы и ближайшие медицинские учреждения", - сказал он. В поисково-спасательных работах власти задействовали 100 человек, в том числе сотрудников муниципальной и региональной полиции.