«Ժողովուրդ». Գլխավոր դատախազությունը շարունակում է ձմեռային վերարկուներ պատվիրել
««Ժողովուրդ» օրաթերթի խմբագրություն դիմած դատախազները տեղեկացրել են, որ իրենցից որևէ մեկը երբևէ դատախազների համար կարվող ձմեռային վերարկու չի հագել, բայց այսօր էլ Գլխավոր դատախազությունը շարունակում է ձմեռային վերարկուներ պատվիրել: Այս առնչությամբ «Ժողովուրդ» օրաթերթին Գլխավոր դատախազությունից պարզաբանել են, թե կառավարության որոշումով դատախազներին ձմեռային վերարկու և անձրևանոց հատկացվում է 3 տարին մեկ անգամ, և 2017-ին ու 2018-ին դատախազներին վերարկուներ չեն հատկացրել: Դատախազության հանրային կապերի բաժնից «Ժողովուրդ» օրաթերթին տեղեկացրել են. «2019 թվականի համար մրցութային կարգով իրականացվել է այդ հագուստի ձեռքբերման գործընթաց»: Եվ, ահա, դատախազները դարձյալ չեն լռում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին դժգոհել են` եթե այդ վերարկուներն իրենք ո՛չ հագնում են, ո՛չ էլ նույնիսկ պահում պահարանում, ո՞րն է եղել այդ մրցույթն անցկացնելու, դրանք դարձյալ պատվիրելու նպատակը, և ինչպե՞ս է պատահում, որ և՛ 2016-ին, և՛ 2019-ին մրցույթը հենց նույն կազմակերպությունն է հաղթում: «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզել է նաև, որ Գլխավոր դատախազության վարչությունների թիվն էլ ավելացել է` 9-ից 12 դառնալով»:

«Жоховурд»: В генеральной прокуратуре продолжают заказывать зимнюю униформу, которую никто не носит
Газета «Жоховуд» пишет, что обратившиеся в редакцию издания прокуроры сообщили, что хотя и никто из них никогда не носил зимнюю верхнюю одежду, которая шьется специально для прокуроров, однако генеральная прокуратура продолжает заказывать их.
В этой связи в генеральной прокуратуре разъяснили, что решением правительства, зимняя униформа и дождевики предоставляются прокурорам раз в три года, и в 2017-2018 годах пальто не приобретались. В пресс-службе прокуратуры изданию сообщили, что «процесс приобретения этой одежды в 2019 году был проведен в конкурсном порядке». Однако прокуроры опять не молчат.
В беседе с газетой они пожаловались, что если они не носят эти пальто, не хранят их в шкафах, в чем смысл проведения этого конкурса, и как могло произойти, что и в 2016 году, и в 2019 году, победителем конкурса стала одна и та же компания. Изданию удалось также выяснить, что в генпрокуратуре количество управлений увеличилось с девяти до одиннадцати.