«Փաստ». Վահե Գրիգորյանն անում է ամեն ինչ, որ ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնում նշանակվի Միքայել Համբարձումյանը
«Փաստ» թերթը գրում է, թե իր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ «փաստաբան Տիգրան Եգորյանն ու ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանն այս օրերին անում են հնարավոր ամեն ինչ ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնում նույն կառույցի տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտի պետ Միքայել Համբարձումյանի նշանակման համար:
Ըստ իրավապահ համակարգի մեր աղբյուրի, Միքայել Համբարձումյանը Վահե Գրիգորյանի համակուրսեցին է։ Համբարձումյանի թեկնածության հաստատման դեպքում ՀԱԿ-ը լուրջ դիրքեր կգրավի ուժային բլոկում, և հանուն այդ հեռանկարի էլ ակտիվ աշխատանք է տարվում։
Հիշեցնենք, որ մամուլն ավելի վաղ գրել էր, որ Միքայել Համբարձումյանը ջանք չի խնայում ԱԱԾ տնօրեն դառնալու համար և անգամ հանձնարարել է ուսումնասիրել իր հնարավոր մրցակիցների «դոսյեները» և նրանց դեմ օգտագործելու փաստեր գտնել»:

«Паст»: Ваге Григорян делает все возможное для назначения Микаела Амбарцумяна директором СНБ
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что адвокат Тигран Егорян и судья Конституционного суда Ваге Григорян делают в эти дни все возможное для назначения на должность директора Службы национальной безопасности начальника департамента экономической безопасности и противодействия коррупции СНБ Микаела Амбарцумяна.
Как передают наши источники в правовой системе, Микаел Амбарцумян – однокурсник Ваге Григоряна. В случае утверждения кандидатуры Амбарцумяна в силовой структуре усилятся позиции «Армянский национальный конгресс» и во имя этой идеи ведется активная борьба.
Напомним, ранее СМИ писали о том, что Микаел Амбарцумян не жалеет усилий, чтобы стать директором СНБ и даже поручил изучить «досье» возможных конкурентов и найти факты, которые могут быть использованы против них.