Հայկական կողմը փորձում է համագործակցել ոչ միայն դեմոկրատական, այլև՝ հանրապետական կուսակցությունների հետ. Էնֆիաջյան
ԱՄՆ կատարած մեր այցն առանձնանում էր երկկուսակցական համագործակցություն ծավալելու շեշտադրմամբ, այսինքն՝ հայկական կողմը փորձում է կապեր հաստատել և համագործակցել ոչ միայն դեմոկրատական, այլև հանրապետական կուսակցությունների հետ, ԱՄՆ կատարած այցն ամփոփելիս ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը։
Ասուլիսին ներկա «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանն իր հերթին նկատեց, որ հայ-ամերիկյան բարեկամական խումբը բավական ջերմ ընդունելության է արժանացել։
«Մենք բավական հագեցած օրակարգ ունեինք, հանդիպումներ էինք ունենում և՛ դեմոկրատ, և՛ հանրապետական գործընկերների հետ։ Կարողացանք տեղում շատ հանգամանորեն ներկայացնել և վերուծել մի շարք հարցեր», - ասաց նա։
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Տաթևիկ Հայրապետյանն էլ իր հերթին շեշտեց, որ ամերիկյան փորձագիտական շրջանակները Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխությունների նկատմամբ մեծ հետաքրքրություն են դրսևորել։

Parliamentary delegation works at establishing cooperation with U.S. Democrat and Republican parties: lawmaker
25/11/2019 12:29
The visit to the United States was aimed at establishing cooperation not only with democratic party but with the republican as well, head of the My Step faction Lilit Makunts said summing up the visit of the parliamentary delegation to the USA.
Secretary of the Prosperous Armenia faction Vahe Enfiajyan stated that the Armenian-American friendship group was warmly received in the United States.
“We had a quite full agenda, we had meetings with our democrat and republican colleagues. We managed to thoroughly present and analyze a number of issues,” he said.
My Step faction lawmaker Tatevik Hayrapetyan said that the U.S. expertise circles demonstrated big interest toward the changes that took place in Armenia.