Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդին կշարունակի մնալ կալանքի տակ
Դատարանը բավարարեց ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի միջնորդությունը. ՊԵԿ Ներքին անվտանգության վարչության պետ Կարեն Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացվեց ևս երկու ամսով։
«Սա սպասելի էր, գաղտնիք չէ, թե ինչ ճնշում կա այս գործով դատական իշխանության նկատմամբ», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կարեն Խաչատրյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։
Փաստաբանն ասաց, որ դատարանը մերժել է իրենց միջնորդությունը՝ կալանքը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ։
Ամրամ Մակինյանի խոսքով՝ դատարանը Խաչատրյանների գործով շատ տարբերակված մոտեցում է ցույց տալիս։
«Չկան Կարեն Խաչատրյանին կալանքի տակ պահելու հիմքերը՝ խոչընդոտելու ռիսկը, քննությունից խուսափելը», - ասաց փաստաբանը։
Որոշումը, նրա խոսքով, անպայման բողոքարկելու են Վերաքննիչ դատարան։
ՊԵԿ Ներքին անվտանգության վարչության պետ Կարեն Խաչատրյանը ՊԵԿ նախկին նախագահ, Ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդին է։

Nephew of ex-chairman of SRC to remain in custody
The court has upheld the motion of the NSS investigative department to prolong the arrest of the former head of the State Revenue Committee’s inner security department Karen Khachatryan for another two months.
“It was expectable, it was not a secret that a pressure is being exerted on the judicial power,” Khachatryan’s lawyer Amram Makinyan told the reporters.
He said the court denied their motion to change the preventive measure from arrest to release on bail.
Makinyan stressed that the court has partial attitude toward Khachatryans’ case.
“There are no grounds to keep Karen Khachatryan in custody,” the lawyer said, adding that they are going to appeal the decision.
Karen Khachatryan is the nephew of the former chairman of the State Revenue Committee, former minister of finance Gagik Khachatryan.