Հոնգկոնգի ղեկավարը հայտարարել է տեղական ընտրությունների արդյունքները հարգելու մասին
Հոնգկոնգի վարչակազմի ղեկավար Քերի Լամը հայտարարել է, որ շրջանի կառավարությունը հարգում է տեղական ընտրությունների արդյունքները, որոնցով ժողովրդավարական դաշինքի ներկայացուցիչները ստացել են բացարձակ մեծամասնություն:
Կիրակի Հոնգկոնգի 18 քաղաքային օկրուգների  խորհուրդներում անցկացվել են ուղիղ ընտրություններ, որոնցում 1090 թեկնածու պայքարել է 452 տեղի համար: Խորհուրդները զբաղվում են այնպիսի հարցերով, ինչպիսիք են տրանսպորտը և կոմունալ ծառայությունները:
Տեղական ժամանակով առավոտյան 9: 00-ի դրությամբ (Երևանի ժամանակով 5.00-ին) պանդեմոկրատները հաղթել են 18 շրջաններից 17-ում՝ ստանալով ավելի քան 278 տեղ: Պեկինյան բլոկը մինչ այժմ ստացել է ընդամենը 42 տեղ: Անկախ թեկնածուները կարողացել են ստանալ 24 տեղ:

Глава Гонконга заявила об уважении результатов местных выборов
Глава администрации Гонконга Кэрри Лэм заявила, что правительство района уважает результаты местных выборов, на которых представители демократического блока получили абсолютное большинство.
В воскресенье в Гонконге состоялись прямые выборы в советы 18 городских округов, на которых 1090 кандидатов боролись за 452 места. Советы занимаются вопросами на уровне микрорайонов, такими как транспорт и коммунальные услуги.
По состоянию на 9.00 по местному времени (4.00 мск) пандемократы выигрывают в 17 из 18 округов, получив более 278 мест. Пропекинский блок получает пока лишь 42 места. Независимые кандидаты смогли получить 24 места.