Հայկ Մարությանը հերքեց՝ Սամվել Ալեքսանյանը մեքենա չի նվիրել Երևանին, սակայն նվիրողների անուններն էլ չհիշեց
26/11/2019 14:22
Սամվել Ալեքսանյանը Երևանի քաղաքապետարանին մեքենա չի նվիրել, ավագանու նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը։
«Անդրադառնալով այս թեմային՝ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր այն կազմակերպություններին, այն անձանց, ովքեր նվիրատվություն կամ բարեգործություն են անում Երևան համայնքի համար։ Սա շատ կարևոր գործընթաց է, Երևանն, իհարկե, ունի իր բյուջեն, բայց այն խնդիրները, որոնք մենք պետք է լուծենք, շատ ավելի շատ են, քան հերիքացնում է մեր բյուջեն։ Ուստի մեզ պետք է Հայաստանում և սփյուռքում ապրող մեր հայրենակիցների օգնությունը։ Մենք շատ ուրախ ենք, որ կան այդպիսի մարդիկ», - ասաց Հայկ Մարությանը։
Լրագրողների պնդմանը, որ հրապարակի նվիրատվություն կատարած անձանց անունները, Հայկ Մարությանն արձագանքեց.
«Անկեղծ եմ ասում, չեմ հիշում այդ կազմակերպությունների անունները և այս պահին չեմ կարող նշել նաև անհատների անունները, որովհետև այդ առումով ինձ համար կարևոր և ոչ կարևոր չկա, ինձ համար բոլորը կարևոր են»։
Հիշեցնենք՝ Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Դավիթ Խաժակյանը հայտարարել էր, որ աղբահանության ճգնաժամի հանգուցալուծման հարցում քաղաքապետին ձեռք են մեկնել խոշոր սեփականատերերն ու «Կամազ»-ներ են նվիրել։ Մասնավորապես, Խաժակյանը նշել էր, որ «Կամազ»-ների մի մասը նվեր է ստացվել խոշոր գործարար, սեփականատեր Սամվել Ալեքսանյանի կողմից:

Yerevan mayor says entrepreneur Samvel Alexanyan did not donate trucks to municipality, refuses to unveil names of real donators
26/11/2019 14:35
Businessman Samvel Alexanyan has not donated trucks to the Yerevan Municipality, mayor Hayk Marutyan told the reporters today after the session of the Yerevan Council of Elders.
“Referring to this topic I would like to thank all the organizations and people who make donations for the Yerevan community. It is a very important process. Indeed, Yerevan has its budget but the issues we are yet to solve are much more than our budget can afford,” the mayor said, attaching significance to the assistance of the Armenians living in Armenia and Diaspora.
Asked to name the people who donated the trucks Marutyan said, “Frankly speaking I do not remember the names of these organizations and the people, because for me there are no important and not important things, everything is important for me.”
Speaking to reporters earlier, member of Luys faction Davit Khazhakyan stated that big entrepreneurs assisted the municipality in the solution of garbage removal issue and donated garbage removing trucks - KamAz.