Ես երբևէ կողմնակալ չեմ եղել. Քոչարյանի և մյուսների գործով մեղադրող դատախազ
Ե'վ նախկինում, և' ներկայում իմ դիրքորշումը հիմնված է եղել փաստական տվյալների վրա, Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստում հայտարարեց մեղադրող դատախազ Կարեն Բիշարյանը։
Նրան, հիշեցնենք, պաշտպանական կողմը բացարկի միջնորդություն է ներկայացրել՝ շեշտելով, թե վերջինս կողմնակալ վերաբերմունք ունի իրենց պաշտպանյալների նկատմամբ։
«Երբևէ ես կողմնակալ չեմ եղել, մասնավորապես, ես որևէ դիրքորոշում չեմ արտահայտել, որը հիմնված չի եղել փաստական տվյալների վրա», - ասաց Բիշարյանը։
Նա ընդգծեց՝ ինքը, որպես դատախազ, պարտավոր է իր դիրքորոշումը ներկայացնել՝ անկախ նրանից՝ դա կլինի հրապարակային լսումների ժամանակ, թե՝ դատական քննության փուլում։
«Ես պարտավոր եմ իմ դիրքորոշումը ներկայացնել՝ անկախ նրանից՝ ում համար դա կարող է հաճելի լինել, ում համար՝ տհաճ», - ասաց դատախազը։
Կարեն Բիշարյանը շեշտեց՝ իրեն ներկայացված բացարկի միջնորդությունն ամբողջությամբ անհիմն է ու ենթակա է մերժման։

Я никогда не был предвзятым – прокурор по делу Роберта Кочаряна и других
«Моя позиция была основана на фактических данных и в прошлом, и в настоящем», -заявил сегодня в ходе заседания по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других прокурор Карен Бишарян.
Напомним, сторона защиты представила ходатайство об отводе прокурора Карена Бишаряна из-за предвзятого отношения к их подзащитным.
«Я никогда не был предвзятым, в частности я не выражал какой-либо позиции, которая не основывалась на фактических данных», - сказал Карен Бишарян.
Он подчеркнул, что обязан представлять свою позицию вне зависимости от того, это публичные слушания или стадия судебного рассмотрения.
« Я обязан представить свою позицию независимо от того, нравится это кому-то или нет», - сказал прокурор.
Карен Бишарян отметил, представленное ходатайство об отводе полностью безосновательно и подлежит отклонению.