Հոնգկոնգում չեղարկվել է լուսնային օրացույցով Ամանորի առթիվ անցկացվող ավանդական շքերթը
Հոնգկոնգում լուսնային օրացույցով Ամանորի առթիվ անցկացվող ավանդական փողոցային շքերթը չեղարկվել է անվտանգության նկատառումներով: Այն նախատեսված էր հունվարի 25-ին: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է տեղի կառավարության Զբոսաշրջության դեպարտամենտի գործադիր տնօրեն Դեյն Չենը:
Ըստ նրա՝ զանգվածային միջոցառման անցկացումը քաղաքի փողոցներում, որտեղ մի քանի ամիս է շարունակվում են բողոքի ակցիաներն արմատական ցուցարարների մասնակցությամբ, «խիստ ռիսկային է»:
Չենը հայտնել է, որ փողոցային շքերթի փոխարեն լուսնային Ամանորի տոնակատարության համար որոշվել է անցկացնել այլ գունեղ միջոցառում՝ դիմակահանդեսի տարրերով, զվարճալիքներով, տեղի և օտարերկրացի արտիստների ելույթներով:

В Гонконге впервые отменили парад в честь Нового года по лунному календарю
Традиционный уличный парад по случаю Нового года по лунному календарю, планировавшийся в Гонконге на 25 января, отменен по соображениям безопасности. Об этом сообщила журналистам исполнительный директор Туристического департамента местного правительства Дейн Чэн.
По ее словам, проведение столь массового мероприятия на улицах города, где несколько месяцев продолжаются протестные акции с участием радикальных демонстрантов, представляется «весьма рискованным».
В то же время Чэн сообщила, что вместо уличного парада для празднования лунного Нового года решено провести другое красочное мероприятие с элементами карнавала, развлечениями, выступлениями местных и иностранных артистов. В настоящее время организаторы подыскивают площадку для такого шоу.