Փաստաբանին թույլ չի տրվել աջակցություն ցուցաբերել իր վստահորդին, քանի որ վերջինս հրաժարվել է փաստաբանական ծառայությունից. Ոստիկանություն
Փաստաբան Վահե Դանիելյանին թույլ չի տրվել մուտք գործել ՀՀ ոստիկանության վեցերորդ վարչություն և իրավական աջակցություն ցուցաբերել իր վստահորդին, քանի որ վստահորդը հրաժարվել է փաստաբանական ծառայությունից, Aysor.am-ին փոխանցեցին ոստիկանությունից:
Ոստիկանությունից տեղեկացրին նաև, որ այս պահին Ոստիկանության վեցերորդ վարչությունում է ՄԻՊ արագ արձագանքման խումբը:
Ավելի վաղ փաստաբանն Aysor.am-ին փոխանցել էր, որ առավոտից իրեն թույլ չեն տալիս մուտք գործել ոստիկանության վեցերորդ վարչություն և իրավական աջակցություն ցուցաբերել իր վստահորդին:
Aysor.am-ի հետ զրույցում փաստաբանը, սակայն, նշեց, որ փաստաբանական ծառայությունից հրաժարվելը պետք է տեղի ունենա փաստաբանի ներկայությամբ, ինչը չի ապահովվել:

Ваге Григоряну не разрешили оказать юридическую помощь доверителю, поскольку последний отказался от услуг адвоката – полиция
Адвокату Ваге Даниеляну не разрешили войти в Главное управление по борьбе с организованной преступностью (6-ое управление) полиции и оказать юридическую помощь доверителю, поскольку доверитель отказался от услуг адвоката, передали Aysor.am в полиции.
В полиции также сообщили, что сейчас в 6-ом управлении полиции находится группа оперативного реагирования аппарата омбудсмена Армении.
Ранее адвокат Ваге Даниелян сообщил Aysor.am, что с утра ему не разрешили войти в здание 6-го управления полиции и оказать юридическую помощь своему доверителю.
Однако в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат отметил, что вопрос отказа от услуг адвоката должен решаться только в присутствии адвоката, что не было обеспечено.