Մենք պատրաստ ենք անձամբ Սամվել Ալեքսանյանից ընդունել նվիրատվություն. դրանում պախարակելի բան չկա. Հայկ Մարությանի խոսնակ
28/11/2019 16:09
Քաղաքը պատրաստ է ընդունել նվիրատվություններ բոլոր այն մարդկանցից Հայաստանի ներսում կամ դրսում, որոնք մտադրություն ունեն մասնակցել Երևանք քաղաքի զարգացմանը, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Երևանի քաղաքապետի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
Նա ասաց, թե ընթացի մեջ են ևս տասը պայմանագրեր, որոնցով ենթադրվում է, որ Երևանը նորանոր գույք կստանա։
Հակոբ Կարապետյանն ասաց, որ քաղաքապետ Հայկ Մարությանը խրախուսում է նվիրատվությունների պրակտիկան։
Անդրադառնալով «Ալեքս ընդ հոլդինգ» ՍՊԸ-ի նվիրատվությանը՝ Հակոբ Կարապետյանն ասաց. «Հնչում էին մեղադրանքներ, թե քաղաքապետարանը նվիրատվություն է ընդունել Սամվել Ալեքսանյանից, քաղաքապետարանը, անձամբ Հայկ Մարությանը հայտարարեց, որ նրանից նվեր կընդունի էնպես, ինչպես պատրաստ է ընդունել բոլորից, ի սկզբանե ինչ-որ դիստանցիա պահել, խորշել Սամվել Ալեքսանյայի հետ շփումներից կամ նվեր ընդունելուց, էդպիսի բան չկա», - ասաց խոսնակը։
Նա նշեց, թե «Ալեքս ընդ հոլդինգ»-ը պետռեգիստրում գրանցված է որպես հիմնադիր-սեփականատեր մի անձ, որի անունը Սամվել Ալեքսանյան չէ։
«Տնօրենը, որը ստորագերլ է պայմանագիրը քաղաքապետարանի հետ, Հայկ Իսրայելյանն է։ Մենք պատրաստ ենք անձամբ Սամվել Ալեքսանյանից ընդունել նվիրատվություն։ Սամվել Ալեքսանյանից նվեր ընդունելու մեջ պախարակելի բան չկա», - ասաց Մարությանի խոսնակը։

Мы готовы принять подарок лично от Самвела Алексаняна, в этом нет ничего предосудительного – пресс-секретарь мэра
28/11/2019 18:37
Город готов принять подарки от всех тех людей в Армении и за ее пределами, которые намерены участвовать в развитии города Еревана, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян.
Он сообщил, что в процессе находятся еще десять договоров, согласно которым предполагается, что Ереван получит в дар новый инвентарь.
Акоп Карапетян сказал, что мэр Еревана Айк Марутян поощряет практику дарения.
Касаясь подарка ООО «Алекс Холдинг», Акоп Карапетян заявил: «Звучали обвинения в том, что мэрия приняла подарок от Самвела Алексаняна. Мэрия и лично мэр Айк Марутян заявили, что примет подарок от него точно так, как готова принять от всех других.
Изначально намерения дистанцироваться от Самвела Алексаняна, избегать отношений с ним или принимать от него подарок – не было», - сказал он.
Он отметил, что в качестве учредителя-владельца компании «Алекс Холдинг» в государственном регистре зарегистрирован другой человек, имя которого не Самвел Алексанян.
«Директор, подписавший договор с мэрией, Айк Исраелян. Мы готовы принять дар лично от Самвела Алексаняна. В принятии подарка от Самвела Алексаняна нет ничего предосудительного», - сказал пресс-секретарь мэра.