Իրաքի հարավում տեղի ունեցած բախումների հետևանքով մոտ 50 ոստիկան է վիրավորվել
Իրաքի հարավում գտնվող Նաջաֆ քաղաքում Իրանի հյուպատոսարանի մոտ ցուցարարների հետ բախումների ժամանակ վիրավորվել է 47 ոստիկան, այդ մասին «Ալ-Արաբիա» հեռուստաալիքին հայտնել է նույնանուն նահանգի ղեկավար Լուայ ալ-Յասիրին:
Բացի այդ, նա ընդգծել է, որ հրշեջները շարունակում են մարել հյուպատոսարանում բռնկված հրդեհը: Նահանգապետը նաև ավելացրել է, որ ոստիկանությունը ստացել է խիստ ցուցումներ՝ ցուցարարներին ցրելու համար մարտական փամփուշտներ չօգտագործելու վերաբերյալ:
Հոկտեմբերից սկսած բողոքի ցույցերի ընթացքում Իրաքում ցուցարարները պահանջում են կառավարության հրաժարականը, կոռուպցիայի, գործազրկության դեմ պայքար և ավելի լավ կենսապայմաններ:

Около 50 полицейских пострадали в столкновениях на юге Ирака
В ходе столкновений с демонстрантами около иранского консульства в городе Наджаф на юге Ирака пострадали 47 сотрудников полиции, заявил телеканалу Al-Arabiya губернатор одноименной провинции Луай аль-Ясири.
Кроме того, он подчеркнул, что пожарные продолжают тушить огонь в консульстве. Губернатор также добавил, что полиция получила строгие указания не применять боевые патроны для разгона демонстрантов.
Демонстранты в Ираке в ходе идущих с начала октября протестов требуют отставки правительства, борьбы с коррупцией, безработицей, улучшения условий жизни.