Իրաքում ցույցի ցրման ժամանակ զոհերի թիվը հասել է 16-ի
Իրաքի հարավային Դի-Քար նահանգում ցուցարարների և ոստիկանության միջև բախումների ընթացքում զոհերի թիվը հասել է 16-ի, վիրավորվել է ավելի քան 150 մարդ, РИА Новости-ին հայտնել է անվտանգության աղբյուրը:
«Դի-Քար նահանգի Նասիրիա քաղաքում սպանված ցուցարարների թիվը հասել է 16 մարդու, 152-ը վիրավորվել են ցույցերը ցրելու ժամանակ՝ անվտանգության աշխատակիցների կողմից մարտական փամփուշտների օգտագործման արդյունքում», - հայտնել է աղբյուրը:
Հինգշաբթի երեկոյան Նասիրիա քաղաքի կենտրոնում բախումներ են սկսվեն ցուցարարների և անվտանգության ուժերի միջև, երբ անվտանգության ուժերը փորձել են ցուցարարներին դուրս մղել Զեյթուն կամրջից: Ըստ աղբյուրի՝ բախումները դեռ շարունակվում են:

Число жертв разгона демонстрации в Ираке возросло до 16
Число погибших в ходе столкновений демонстрантов с полицией в провинции Ди-Кар на юге Ирака достигло 16, ранены более 150 человек, сообщил РИА Новости источник в органах безопасности.
"Число погибших демонстрантов в городе Насирия провинции Ди-Кар достигло 16 человек, ранены 152 в результате использования сотрудниками служб безопасности боевых патронов для разгона демонстрации", - сообщил истояник.
Столкновения между демонстрантами и силовиками вспыхнули в административном центре провинции городе Насирия в ночь на четверг, когда службы безопасности попытались оттеснить протестующих с моста Зейтун. По словам источника, столкновения продолжаются до сих пор.