Թբիլիսում ընդդիմությունը վերսկսում է խորհրդարանի մոտ ցույցերը
Ընդդիմության կուսակցությունների ներկայացուցիչները վերսկսել են իրենց ցույցը Թբիլիսիում գտնվող  խորհրդարանի շենքի մոտ՝ պահանջելով փոփոխություն կատարել ընտրական համակարգում, հայտնում է «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքը:
Հեռուստաալիքի կադրերում երևում է, որ ցուցարարների թիվը հասնում է մի քանի տասնյակի: Հինգշաբթի պարեկային ոստիկանության աշխատակիցները երկաթե կոնստրուկցիաներ են տեղադրել և շենքի մուտքերի հարակից փողոցներում կանգնեցրել են կոոդոններ: Ուրբաթ երկաթե ցանկապատերը չկան, բայց ոստիկանությունը շրջապատում է խորհրդարանի շենքը:
Ընդդիմության ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ ցանկանում են պատգամավորներին «ամոթի միջանցք» տալ: Ըստ ընդդիմադիր գործիչ Գիգի Բոկերիայի, «հիմնական նպատակն է խորհրդարանականների համար անհարմարություններ ստեղծել աշխատանքի ընթացքում»:

В Тбилиси оппозиционеры возобновили протесты у парламента
Представители оппозиционных партий возобновили акцию у парламента в Тбилиси, требуя изменения избирательной системы, передает телеканал "Рустави 2".
На кадрах телеканала видно, что протестующих - несколько десятков. В четверг сотрудники патрульной полиции расставили железные конструкции и встали в кордон на улицах, прилегающих ко входам в здание. В пятницу железных ограждений нет, однако полицейские окружают здание парламента.
Оппозиционеры сообщают, что они хотят устроить депутатам "коридор позора". По словам оппозиционера Гиги Бокерия, "главная цель - создать парламентариям дискомфорт в ходе рабочей деятельности".