Լոնդոնի կամուրջի վրա հարձակման հետևանքով վիրավորվածներից երկուսը մահացել է
Մահացել են  Լոնդոնի կամրջի վրա հարձակման երկու վիրավորները, հայտարարել է Սքոթլանդ Յարդի ղեկավար  Քրեսիդա Դիկը:
«Կասկածյալը, որը գնդակահարվել էր ոստիկանության կողմից, ինչպես նաև երկու վիրավորները զոհվել են: Երեք վիրավորներին օգնություն է ցուցաբերվում հիվանդանոցում», - ասել է Դիկն ուրբաթ երեկոյան մամուլի ասուլիսում:
Ըստ ոստիկանության՝ նոյեմբերի 29-ին անհայտ անձը դանակով հարձակվել է անցորդների վրա, սակայն ժամանած ոստիկանությունը գնդակահարել է նրան: Հաղորդվել է հինգ վիրավորների մասին: Հարձակվողի գործողության դրդապատճառներն անհայտ են: Սքոթլանդ Յարդն այն դիտարկում է որպես ահաբեկչության հետ կապված դեպք:

Погибли двое из пяти раненных при нападении на Лондонском мосту
Двое пострадавших при нападении на Лондонском мосту скончались, заявила глава Скотленд-Ярда Крессида Дик.
"Подозреваемый, который был застрелен полицией, а также двое пострадавших, погибли. Троим пострадавшим оказана помощь в больнице", - сказала Дик на пресс-конференции в пятницу вечером.
По данным полиции, в середине дня 29 ноября неизвестный напал с ножом на прохожих, но был застрелен прибывшими полицейскими. Сообщалось о пяти раненых. Мотивы нападавшего неизвестны, Скотленд-Ярд рассматривает этот инцидент как связанный с терроризмом.