ՀՀ կառավարությունն ընտրություններում ամեն կերպ աջակցելու է Արցախի իշխանություններին. Նիկոլ Փաշինյան
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ երեկ հանդիպում ունեցանք Արցախի նախագահական ընտրություններին իրենց թեկնածությունն առաջադրել պատրաստվող գործիչների` «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության» ղեկավար, ԱՀ Ազգային ժողովի գործող նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ԱՀ արտաքին գործերի գործող նախարար Մասիս Մայիլյանի, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ, Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հանդիպմանը մասնակցեց նաև ՀՅԴ Արցախի ԿԿ-ի ներկայացուցիչ, ԱՀ Ազգային ժողովի «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանը։
Խոսեցինք Արցախում կայանալիք նախագահական եւ խորհրդարանական ընտրությունների կազմակերպման, Արցախում առկա քաղաքական իրավիճակի մասին:
Անդրադարձա նաև ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացին, բանակաշինության ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Վերահաստատեցի իմ այն դիրքորոշումը, որ Արցախում տեղի ունենալիք նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների ազատ, արդար, թափանցիկ և միջազգային չափանիշներին համապատասխան անցկացումը չափազանց կարեւոր է` ընդգծելով, որ ՀՀ կառավարությունն այդ գործում ամեն կերպ աջակցելու է Արցախի իշխանություններին», - գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։

Правительство Армении всячески поддержит власти Арцаха на выборах – Никол Пашинян
Вместе с президентом Республики Арцах Бако Саакяном вчера провели встречу с деятелями, которые готовятся выдвинуть свои кандидатуры на предстоящих в Арцахе президентских выборах – председателем Демократической партии Арцаха, действующим спикером Национального Собрания Республики Арцах Ашотом Гуляном; действующим министром иностранных дел Республики Арцах Масисом Маиляном и председателем партии «Свободная Родина» Араиком Арутюняном, сообщил на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Во встрече участвовал также представитель ЦК АРФ "Дашнакцутюн" Арцаха , член фракции "Дашнакцутюн" Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян.
Обсудили вопросы организации президентских и парламентских выборов в Арцахе, текущую политическую ситуацию.
Обратился также к процессу урегулирования карабахского конфликта и проводимым в направлении армейского строительства работам.
Я подтвердил свою позицию, согласно которой проведение свободных, справедливых, прозрачных и соответствующих международным стандартам президентских и парламентских выборов в Арцахе в 2020 году чрезвычайно важно, подчеркнув, что правительство Армении всячески поддержит власти Арцаха в этом деле», написал Никол Пашинян.