ԱՄՆ-ում մի քանի հարյուր ավիաչվերթ են չեղարկել վատ եղանակի պատճառով
Միացյալ Նահանգներում ձնամրրիկի և վատ եղանակային պայմանների պատճառով մի քանի հարյուր ավիաչվերթներ են չեղարկվել և ավելի քան հինգ հազարը՝ հետաձգվել, հայտնում է «FlightAware» կայքը, որը հսկում է քաղաքացիական ինքնաթիռների թռիչքների հետագիծը:
Տարերքից ուղևորներն ամենից շատ տուժել են Սան Ֆրանցիսկոյում, Բոստոնում և Նյուարկում. այդ օդանավակայաններին Է բաժին ընկնում չեղարկված 750 չվերթներից 420-ը:
Կիրակի, երբ մարդիկ տուն էին վերադառնում Գոհաբանության օրվա ուղևորություններից հետո, պետք է դառնար ընթացիկ տարում ամենածանրաբեռնված օրը Միացյալ Նահանգների օդանավակայանների համար:
«New York Daily News» թերթը՝ հղում անելով «Airlines for America»-ի ճյուղային խմբին, հայտնել է, որ այդ օրն ավիաճանապարհորդություն էր նախատեսում առնվազն 3,1 միլիոն մարդ:

В США из-за плохой погоды отменили несколько сотен авиарейсов
Несколько сотен авиарейсов отменены и более пяти тысяч задержаны в воскресенье из-за снежного шторма и плохих погодных условий США, сообщает сайт FlightAware, отслеживающий траекторию полетов гражданских самолетов.
Более всего от стихии пострадали авиапассажиры в Сан-Франциско, Бостоне и Ньюарке: на эти три аэропорта приходятся 420 отмененных рейсов из 750.
Воскресенье, 1 декабря, когда люди возвращались домой после поездок на День благодарения, должно было стать самым загруженным днем для американских аэропортов в текущем году. Газета New York Daily News со ссылкой на отраслевую группу Airlines for America сообщает, что в этот день планировали авиапутешествие не менее 3,1 миллиона человек.