Մեքսիկայում սպանել են թմրակարտելի ևս յոթ անդամի
Մեքսիկական Կոաուիլա նահանգում ոստիկանության, դատախազների և բանակի կողմից հատուկ գործողության արդյունքում  չեզոքացվել է թմրակարտելի ևս 7 անդամ: Գործողությունը կատարվել է Վիլյա Ունյոնի քաղաքապետարանի աշխատակազմի վրա  մի քանի գրոհայինի հարձակման պատճառով: Այսպիսով զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 21-ի:
«Յոթ նոր զոհ վերջին մեկ ժամվա ընթացքում», - ասում է Կոաուիլայի նահանգային դատախազ Ժերարդո Մարկես Գևարան, պաշտոնյայի խոսքերը մեջբերում է Milenio պարբերականը:
Նահանգի կառավարությունը հայտարարել է անվտանգության երեք ուժերի կողմից ցամաքային և օդային գործողությունների շարունակականության մասին՝ ընդդեմ Վիլյա Ունյոնի աշխատակազմի վրա հարձակում իրականացնողների:

В Мексике убили еще семь членов наркокартеля
Еще семь членов наркокартеля ликвидированы в результате спецоперации полиции, прокуратуры и армии в мексиканском штате Коауила, развернутой накануне из-за нападения группы боевиков на администрацию муниципалитета Вилья Уньон, общее число жертв достигло 21.
"Семь новых жертв за последний час с небольшим", - заявил прокурор штата Коауила Херардо Маркес Гевара, слова чиновника приводит издание Milenio.
Правительство штата сообщило о продолжении совместной наземной и воздушной операции трёх силовых структур против участников субботнего нападения на администрацию Вилья Уньон.