Շուտով շուկա կարող է մուտք գործել հայկական նոր ավիաընկերություն. Տաթևիկ Ռևազյան
Շուտով շուկա կարող է մուտք գործել հայկական նոր ավիաընկերություն, որն արդեն իսկ գրանցվելու հայտ է ներկայացրել, ԱԺ նիստի ժամանակ հայտարարեց Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը։
«Ավիաընկերության ներկայացուցիչները տեղեկացրել են, որ ամառային սեզոնից պատրաստվում են իրականացնել 13 ուղղությունով չվերթներ։ Շաբաթական իրականացվելու է 41 չվերթ, այսինքն՝ ավիաընկերությունը տարվա ընթացքում ունենալու է 388 հազար նստատեղ։ Միաժամանակ, ավիաընկերությունը տեղեկացրել է, որ մոտակա ամիսների ընթացքում կբացի ավելի քան 200 աշխատատեղ», - ասաց քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահը։
Տաթևիկ Ռևազյանը միաժամանակ շեշտեց՝ իրենք անելու են ամեն բան, որպեսզի բոլոր՝ տեղական և ոչ տեղական ավիաընկերություններն աշխատեն հավասար պայմաններում։

New Armenian airline to soon enter the market: Civil Aviation Committee head
New Armenian airline may soon enter the market, head of the Civil Aviation Committee Tatevik Revazyan stated at the NA session today, adding that the company has already submitted application for registration.
“The representatives of the airline informed that starting from the summer season they are planning to implement flights in 13 directions. Forty-one flights will be implemented weekly,” she said, adding that the airline representatives also stated about opening over 200 jobs in the upcoming months.
At the same time Revazyan stressed that they will do everything possible to ensure equal conditions for both local and foreign airlines.