Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող 24 ցուցարար բերման է ենթարկվել
Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ՀՅԴ երիտասարդներից 24 անձ բերվել է ոստիկանության կենտրոնական բաժին, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը։
«Նրանք բերվել են ոստիկանություն ՀՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի՝ ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելու հիմքով», - ասաց Ջանոյանը։
Նշենք, որ երիտասարդները երթով գնում են Կենտրոնի ոստիկանական բաժանմունք, որպեսզի տեսնեն՝ ինչ հիմքով են իրենց ընկերները բերման ենթարկվել։

В полицию доставлены 24 участника акции протеста с требованием отставки Араика Арутюняна
В полицию доставлены 24 участника акции протеста Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» с требованием отставки Араика Арутюняна, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am заместитель начальника управления по связям с общественностью полиции Армении Эдгар Джаноян.
«Они доставлены в полицию на основании статьи 182 Кодекса административных правонарушений – за невыполнение законного требования сотрудника полиции», - сказал Эдгар Джаноян.
Отметим, что молодежь АРФД направилась шествием к отделению полиции Кентрон, чтобы узнать, на каком основании подвергнуты приводу их друзья.