Ֆիլիպիններում  «Տիսոյ» թայֆունը խլել է 17 մարդու կյանք
Առնվազն 17 մարդ է զոհվել  Ֆիլիպիններում  «Տիսոյ» թայֆունի պատճառով, հայտնել է Bloomberg գործակալությունը:
Ավելի վաղ Agence France-Presse-ը նշել էր չորս զոհի մասին:
Ըստ Bloomberg-ի՝ գյուղատնտեսությանը տարերքի պատճառած վնասը տեղի իշխանությունները գնահատում են 15,7 մլն դոլար: Տարհանվել է մոտ կես միլիոն բնակիչ:
Ներկայում փակ են մնում երեք կամուրջ և մի քանի ճանապարհի առանձին տեղամասեր:
Մանիլայի միջազգային օդանավակայանի վարչակազմը, որպես նախազգուշական միջոց, նախօրեին 12 ժամով փակել էր օդային հանգրվանի բոլոր չորս տերմինալները: Բացի այդ, զգալի վնասվել է Ալբայի նահանգի Լեգասպի օդանավակայանը:
«Տիսոյը» 20-րդ թայֆունն է, որը Ֆիլիպինները պատուհասել է 2019 թվականին: Դրա քամու արագությունը հասնում է 150 կմ/ժ-ի:

Жертвами тайфуна на Филиппинах стали 17 человек
Не менее 17 человек погибли на Филиппинах из-за тайфуна "Тисой". Об этом в среду сообщило агентство Bloomberg.
Ранее Agence France-Presse (AFP) информировало о четырех погибших.
Как отмечает Bloomberg, ущерб, нанесенный стихией сельскому хозяйству, оценивается местными властями в $15,7 млн. Около полумиллиона человек были эвакуированы. В настоящее время закрытыми остаются три моста и участки нескольких дорог.
Администрация международного аэропорта Манила в качестве меры предосторожности во вторник закрыла на 12 часов все четыре терминала воздушной гавани. Кроме того, значительные повреждения получил аэропорт Легаспи в провинции Албай.
"Тисой" является двадцатым тайфуном, который обрушился на Филиппины в текущем году. Скорость его ветра достигает 150 км/ч.