«Մի հատ Ձեզ չափավորեք». Նաիրա Զոհրաբյանն ու Ալեն Սիմոնյանը վիճեցին (Տեսանյութ)
ԱԺ նիստը շարունակվում է լարված մթնոլորտում անցնել: «Բարգավաճ Հայաստան» և «Իմ քայլը» խմբակցությունների պատգամավորները շարունակում են փոխադարձ մեղադրանքներ հնչեցնել:
Այս անգամ էլ վեճ բռնկվեց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի և ԲՀԿ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի մեջ:
Սիմոնյանին դուր չեկավ Նաիրա Զոհրաբյանի ելույթը, որում պատգամավորն ասաց.
«Զզվելի է, ուղղակի նողկալի է, որպես 12 տարվա խորհրդրարանական՝ կարող եմ ասել, որ երբևէ խորհրդարանն այսքան ցածրակարգ, էժանագին բանավեճերի հարթակ չի եղել: Ուղղակի անհարմար է: Հասկանում եմ, որ մանիպուլյացիան ձեր հիմնական գործիքն է, բայց դուք իրավունք չունեք պարոն Ծառուկյանին վիրավորել: Եթե չեք հասկացել իր հարցազրույցը, պրոբլեմը փնտրեք ձեր մեջ:
Ձեր սիրելի քաղաքապետը, որն իր նախընտրական խոստումներից որևէ մեկը չի կատարել, չի հասկանում, ունակությունները բավարար չեն, իր տեղը թատրոնն է, իր տեղը Գառնիկն է, Ազիզյաններն են: Հիմա ի՞նչ անենք, չի կարողացել էդ մարդը հնարավոր ներդրումների բարենպաստ պայմաններ ստեղծել, որպեսզի այլ միլիարդավոր ներդրումներ գան Հայաստան: Սրա մասին է խոսել պարոն Ծառուկյանը»:
Զոհրաբյանը նաև նշեց, որ թեև ԲՀԿ-ին մշտապես մեղադրում են կոալիցիաների մեջ լինելու համար, բայց եթե ԲՀԿ-ն չլիներ խորհրդարանում, ապա ԱԺ-ում գոնե իրավական ճանապարհով վարչապետ չէր ընտրվելու. «Եվ հայտնի չէ, թե դուք որտեղ կլինեիք և որտեղ կհայտնվեիք»:
Ի պատասխան Ալեն Սիմոնյանն արձագանքեց.
«Էդ քանի՞ գլխանի էին, որ վարչապետ չընտրեին»:
«Ի՞նչ պիտի անեին, չլինեին չէր ընտրվի: Ո՞նց թե, քանի գլխանի էիք», - ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ալսեն Սիմոնյանն էլ արձագանքեց. «Ըտենց»:
«Մի հատ Ձեզ չափավորեք», - տեղից արձագանքեց Զոհրաբյանը:
Տեսնելով, որ պատգամավորները չեն հանսգատնում,  ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը միջամտեց՝ նշելով, որ յուրաքանչյուրն իրավունք ունի կարծիք հայտնելու՝ լինի ընդդիմություն, թե իշխանություն:

Держите себя в рамках – очередная полемика между Наирой Зограбян и Аленом Симоняном
Заседание парламента сегодня продолжает проходить в напряженной атмосфере. Депутаты фракций «Процветающая Армения» и «Мой шаг» продолжают озвучивать взаимные обвинения.
В этот раз вспыхнул спор между вице-спикером парламента Аленом Симоняном и депутатом фракции «Процветающая Армения» Наирой Зограбян.
Алену Симоняну не понравилось выступление Нары Зограбян.
«Противно, просто отвратительно, как парламентарий в течение 12 лет я могу сказать,  что парламент никогда не был таким низкосортным, никогда не становился площадкой таких дешевых дискуссий. Просто неприлично. Я понимаю, что манипуляции – ваш основной инструмент, но вы не имеете права оскорблять господина Царукяна. Если вы не поняли его интервью, то ищите проблему в себе.
Ваш любимый мэр, который ни одно из своих предвыборных обещаний не выполнил, не понимает, что у него недостаточно навыков и его место в театре, его место – Гарник, Азизяны. Что теперь делать, если этот человек не смог создать благоприятные условия для инвестиций, чтобы в Армению поступили миллиарды долларов. Господин Царукян говорил об этом», - заявила депутат.
Наира Зограбян также отметила, что партию «Процветающая Армения» постоянно обвиняют в том, что она вступала в коалиции, однако если бы «Процветающая Армения» не была в парламенте, вряд ли премьер-министр был бы избран правовым путем в парламенте. «И неизвестно, где вы были бы и где оказались бы», - отметила она.
В ответ Ален Симонян заявил:
«А вам бы хватило бы смелости, чтобы не избрать премьер-министра».
«А что должны были сделать, если бы не было нас, он не был бы избран. Что значит, не посмели бы».
Ален Симонян ответил: «Именно вот так».
«Держите себя в рамках», - призвала Наира Зограбян.
Увидев, что спор между депутатами не утихает, Арарат Мирзоян вмешался, отметив, что каждый имеет право выражать свое мнение, будь то оппозиция или власть.