Հնդկաստանում ոստիկանը գնդակահարել է համածառայակիցներին
Առնվազն վեց հնդիկ ոստիկան է սպանվել, երկուսը վիրավորվել՝ երկրի կենտրոնական մասում գտնվող Նարայանփուր շրջանում (Չհաթիսգարհ նահանգ) համածառայակցի կողմից արձակած կրակոցներից: Այս մասին հայտնում են տարածաշրջանի ոստիկանությունից:
Հաղորդվում է, որ դեպքը տեղի է ունեցել վաղ առավոտյան: Հարձակվողի դրդապատճառներն անհայտ են: Նշվում է, որ զոհերի մեծ մասը մահացել է տեղում, ևս երկուսը ՝ հիվանդանոց տեղափոխվելիս:
Ըստ իրավապահների, վեց զոհերից երկուսը ոստիկանության բարձրաստիճան աշխատակիցներ են եղել: Հարձակումից հետո հանցագործն ինքնասպան է եղել:

В Индии полицейский расстрелял сослуживцев
По меньшей мере шестеро сотрудников индийской полиции погибли, двое получили ранения в ходе перестрелки, которую устроил их сослуживец в округе Нараянпур (штат Чхаттисгарх) в центральной части страны, сообщают правоохранители региона.
Согласно этим данным, инцидент произошёл рано утром. Мотивы нападавшего неизвестны. Отмечается, что большинство жертв скончались на месте, ещё двое - по прибытии в больницу. Жизни пострадавших в настоящий момент ничего не угрожает, их состояние оценивается как стабильное.
По информации правоохранителей, двое из шести погибших были старшими офицерами полиции. После атаки преступник покончил с собой.