Ավստրալիայում պատմության մեջ թմրանյութերի ամենամեծ խմբաքանակն են բռնագրավել
Ավստրալական Մելբուռն քաղաքում դաշնային ոստիկանությունը բռնագրավել է թմրանյութերի՝ երկրի պատմության մեջ ամենամեծ խմբաքանակը՝ ավելի քան 800 մլն դոլար արժողությամբ։ Այս մասին տեղեկացվում է գերատեսչության կայքում։
Նշվում է, որ գործողությունն իրականացվել է երկրի սահմանապահ ծառայության հետ համատեղ։ Թմրանյութերը հայտնաբերվել են ակուստիկ ստերեո ուժեղացուցիչներում, քաղաքի նավահանգստի բեռների ստուգման ժամանակ։
Ոստիկանների խոսքով՝ հայտնաբերվել է 1,6 տոննա մետամֆետամին և 37 կիլոգրամ հերոին։ Դրանց ընդհանուր արժեքը 828 մլն դոլար է։
Գերատեսչությունում նաեւ հավաստիացրել են, որ գործով ձերբակալվել են 37 և 38 տարեկան երկու տղամարդ եւ 37 տարեկան մի կին, որոնց կարող է սպառնալ ցմահ բանտարկություն:

В Австралии изъяли крупнейшую партию наркотиков в истории страны
В австралийском городе Мельбурне федеральная полиция изъяла крупнейшую партию наркотиков за всю историю страны, стоимостью более чем на $800 млн. Об этом сообщается на сайте ведомства.
Отмечается, что операция проводилась совместно с пограничной службой страны. Наркотики были найдены в акустических стереодинамиках во время проверки грузов в городском порту.
По словам полицейских, было обнаружено 1,6 т метамфитамина и 37 кг героина. Их общая стоимость составляет около $828 млн.
В ведомстве также уточнили, что по делу были арестованы двое мужчин 37 и 38 лет и 37-летняя женщина, которым может грозить пожизненное заключение.