Չեմ կարողանում գտնել պատգամավոր Փաշինյանի գեթ մեկ ելույթ, որտեղ նա ընդդիմանում է Ամուլսարի ավերիչ ծրագրին. Շիրակ Բունիաթյան
Ջերմուկի բնակիչ, բնապահպան Շիրակ Բունիաթյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Վերջին 10-20 տարիներին պարոն Նիկոլ Փաշինյանը եղել է քաղաքական գործիչ և միշտ ընդիմություն։
Նա բազում խնդիրների է անդրադարձել և շարունակ ընդդիմացել նախկին իշխանություններին ու նրանց կայացրած որոշումներին։
Դե հա, նորություն չեմ ասում, քանի որ ով քիչ թե շատ հետևում է քաղաքականությանը, իր աչքերով տեսել է դա։
Այստեղ մի հետաքրքիր և անհասկանալի բան կա ինձ համար։
Ես հիշում եմ, որ վարչապետ Փաշինյանը ասաց, որ այն ժամանակ եթե ինքը լիներ Ամուլսարի շահագործման թույլտվություն տվողը, հաստատ չէր տա։
Բայց ցավալին այն է, որ չեմ կարողանում գտնել պատգամավոր Փաշինյանի գեթ մեկ ելույթ, որտեղ նա ընդդիմանում է Ամուլսարի ավերիչ ծրագրին։
Եթե չկա, ուրեմն իրոք ցավալի է։
Եթե չկա, ուրեմն հակված եմ կարծելու, որ Նիկոլ Փաշինյանը եթե կողմ չէ Ամուլսարի շահագործմանը, ապա դեմ էլ չէ։
Անկախ նրանից` ով է դեմ, ով է կողմ, կամ ասենք բիրտ ուժի «նամյոկ» կանեն թե չեն անի, ԱՄՈՒԼՍԱՐԻ ճակատագիրը մեկն է այն սար է մնալու և վերջ»։

Не могу найти хотя бы одного выступления депутата Пашиняна, в котором он оказывает противодействие разрушительной программы Амулсара – Ширак Буниатян
05/12/2019 18:49
Житель Джермука, эколог Ширак Буниатян сделал публикацию на свое странице в Facebook.
«В течение последних 20 лет господин Пашинян был политическим деятелем и всегда оппозиционным.
Он обращался ко многим проблемам и постоянно выступал против бывших властей и принятых ими решений.
Конечно, я говорю не новость, поскольку те, кто более или менее следят за политикой, видели это.
Но здесь есть кое-что интересное и непонятное для меня.
Я помню, что премьер-министр Пашинян заявил, что если бы тогда он был тем, кто выдает разрешение на эксплуатацию Амулсара, то точно не предоставил бы.
Однако прискорбно то, что я не могу найти хотя бы одного выступления депутата Пашиняна, в котором он оказывает противодействие разрушительной программе Амулсара.
Если нет, то это действительно прискорбно.
Если нет, то я склонен считать, что Никол Пашинян если и не за эксплуатацию Амулсара, то и не против.
Независимо от того, кто против, а кто за, или, скажем, "намекает" на применение грубой силы или нет, у Амулсара одна судьба – он остаться горой и все», - написал Ширак Буниатян.