Սերժ Սարգսյանի հանդեպ հարուցված գործը և մեղադրանքն արագացնում են հականիկոլական կոնսոլիդացիայի գործընթացը. Աշոտյան
06/12/2019 11:35
Թեև Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործը տեղեկատվական ռումբի էֆֆեկտ ունեցավ քաղաքական, հասարակական և տեղեկատվական շրջանակների համար, սակայն այն ոչ մի կերպ բացասապես չի կարող ազդել Հանրապետական կուսակցության ներքին և արտաքին գործունեության վրա, ՀՀԿ գրասենյակում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Ավելին՝ Սարգսյանի հանդեպ հարուցված գործը և մեղադրանքն արագացնում են հականիկոլական կոնսոլիդացիայի գործընթացները: Սա հետևանք է, որի ականատեսը մենք լինում ենք այս վերջին երեք օրերի ընթացքում, և այստեղ իրոք պետք է ասել՝ շնորհակալություն քեզ, Փաշինյան Նիկոլ: Քանի որ այսօրվա իշխանությունը հաշվել չգիտի, երկարաժամկետ պլանավորում անել չի կարող, առաջնորդվում է բացառապես օրվա տեղեկատվական ռումբի գերակայությամբ: Եթե շարունակեն քաղաքական այլ առաջնորդների հետապնդման այդպիսի «օդ» եղանակները, հավաստիացնում եմ, որ նրանք կբախվեն այնպիսի քաղաքական հետևանքների, որոնք կթուլացնեն ոչ միայն իրենց իշխանությունն, այլև՝ ավաղ, նաև Հայաստանի Հանրապետությունը», - ասաց Աշոտյանը:

Возбужденное в отношении Сержа Сагсяна уголовное дело и обвинение ускоряет процесс антиниколовской консолидации – Армен Ашотян
06/12/2019 12:37
Несмотря на то, что возбужденное в отношении Сержа Саргсяна уголовное дело произвело эффект информационной бомбы в политических, общественных и информационных кругах, оно, тем не менее, абсолютно не может повлиять на внутреннюю или внешнюю деятельность Республиканской партии Армении, заявил сегодня на пресс-конференции в офисе РПА заместитель председателя Республиканской партии Армен Ашотян.
«Более того, возбужденное в отношении Сагсяна уголовное дело и обвинение форсирует процесс антиниколовской консолидации. Это последствие, очевидцем которого мы становимся в последние три дня. И здесь действительно нужно сказать, спасибо тебе Никол Пашинян. Поскольку сегодняшняя власть не умеет считать, не может делать долгосрочного планирования, руководствуется исключительно приоритетом информационной бомбы. Если продолжат подобные "взятые из воздуха" способы преследования других политических лидеров, заверяю, что они столкнуться с такими политическими последствиями, которые ослабят не только их власть, но, увы, также Республику Армения», - сказал Армен Ашотян.