«Հրապարակ». Օրերս Հայաստան են ժամանել մեծ թվով «օրենքով գողեր»
«Օրերս Հայաստան են ժամանել մեծ թվով «օրենքով գողեր» և գողականներ, որոնց մեծ մասին, մեր տեղեկություններով, դիմավորել-տեղավորել է հանցաշխարհում ճանաչված Արտյոմ Կանևսկոյը՝ Արթուր Հարությունյանը։ Պատրաստվում են շաբաթվա վերջին մեծ հավաք անել Ծաղկաձորում և քննարկել հետագա անելիքները։
Բանն այն է, որ վերջերս Հայաստանի խորհրդարանն ընդունեց «գողականների» մասին հայտնի օրենքը, որի հետ ժամանած գողականները որոշել են սինխրոնիզացնել նաև իրենց օրենքները։
Մեզ պատմեցին, որ նրանք արդեն մի քանի կետ փոխել են իրենց «ներքին օրենսդրությունում», օրինակ՝ այլևս պարտադիր չի լինելու «գո՞ղ ես» հարցին դրական պատասխանելը։ Մինչդեռ նախկինում անգամ իրավապահների նման հարցադրմանը «օրենքով գողերը» պարտավոր էին դրական պատասխանել, հակառակ դեպքում նրանք «կփչանային»։ Հիմա «ստրախովկաներ» են գործելու»:

«Грапарак»: На днях в Армению приехали «воры в законе»
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что на днях в Армению приехало большое число «воров в законе», которых встретил известный в криминальном мире Артем Каневской, он же Артур Арутюнян.
Дело в том, что недавно парламент Армении принял известный закон о субкриминальной культуре, с которым приехавшие криминальные авторитеты решили синхронизировать некоторые из своих законов.
«Нам рассказали, что они уже изменили некоторые пункты "внутреннего кодекса". Например, отныне на вопрос "ты вор?" необязательно давать утвердительный ответ, в то время как раньше "вор в законе" обязан был отвечать на этот вопрос утвердительно, даже если об этом спрашивал представитель правоохранительных органов. Сейчас действует "система страховок"», - пишет газета.