Իսրայելը նոր հրթիռային շարժիչի բարեհաջող փորձարկում է իրականացրել
Իսրայելի պաշտպանության նախարարությունն ուրբաթ  իրականացրել է նոր հրթիռաշարժիչային համակարգի հաջող փորձնական արձակում, հայտնել է Իսրայելի պաշտպանական գերատեսչության մամուլի ծառայությունը:
«Իսրայելի պաշտպանության նախարարությունն իրականացրել է հրթիռաշարժիչային համակարգի թեստային արձակում երկրի կենտրոնի հենակետից»,- ասված է հաղորդագրության մեջ: Մամուլի ծառայությունում մանրամասնություններ չեն հայտնել փորձարկումների ժամանակ օգտագործված համակարգի վերաբերյալ:
The Times of Israel թերթը պնդում է, որ նոր շարժիչային կայանքի թեստային արձակումներն իրականացվում են մի քանի նոր տիպի հրթիռների, ներառյալ հարձակողական բալիստիկ հրթիռների, կալանիչ հրթիռների և արբանյակների արձակման համար հրթիռների մշակման շրջանակում:

Израиль провел успешные испытания нового ракетного двигателя
Министерство обороны Израиля провело в пятницу успешный пробный запуск новой ракетно-двигательной системы. Об этом сообщила пресс-служба оборонного ведомства Израиля.
"Минобороны Израиля осуществило тестовый запуск ракетно-двигательной системы с базы в центре страны. Испытания были запланированы заранее и прошли в соответствии планом", - говорится в сообщении. В пресс-службе не стали приводить подробностей об использовавшейся в испытаниях системе.
Газета The Times of Israel утверждает, что тестовые запуски новой двигательной установки осуществляются в рамках разработки нескольких новых типов ракет, включая наступательные баллистические, ракеты-перехватчики и ракеты для запуска спутников.