Փորձ է կատարվում ամենը որպես քաղաքական հետապնդում որակել, ինչն ընդունելի չէ. Լիլիթ Մակունցը՝ Սերժ Սարգսյանի մեղադրանքի մասին
06/12/2019 14:22
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին առաջադրված մեղադրանքը քաղաքական հետապնդում չէ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Անդրադառնալով ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի հայտարարությանը, որ Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված քրգործն օդ է՝ Մակունցն ասաց.
«Այն միտումը, որով փորձ է կատարվում ամենը որպես քաղաքական հետապնդում որակել չի կարող ընդունելի լինել», - ասաց Մակունցը:
Վերջինս նկատեց, որ Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք առաջարդելու նույն օրը կոռուպցիոն գործողությունների մեջ ներգրավված լինելու կասկածանքով մեղադրանք է առաջադրվել ԿԳՄՍ փոխնախարար Գևորգ Լոռեցյանին, ինչը փաստում է՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարում չկա զիջում ընդդիմադիր կուսակցության ներկայացուցիչների և թիմակիցների միջև։

Предпринимается попытка квалифицировать все как политическое преследование – Лилит Макунц о выдвинутом против Сержа Саргсяна обвинении
06/12/2019 15:20
Предъявленного третьему президенту Армении Сержу Саргсяну обвинение не является политическим преследованием, заявила сегодня журналистам руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц.
Касаясь заявления заместителя председателя Республиканской партии Армении Армена Ашотяна о том, что возбужденное против Сержа Саргсяна дело – воздух, Лилит Макунц сказала:
«Не может быть приемлемым то стремление, которым предпринимается попытка квалифицировать все как политическое преследование».
Она отметила, что в тот же день, когда было предъявлено обвинение Сержу Саргсяну, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Геворк Лорецян был задержан по подозрению в коррупционных действиях, что свидетельствует – в борьбе с коррупцией нет уступок ни представителям оппозиционных партий, ни членам правящей команды.