Թրամփը Ռուսաստանի հետ երկխոսության մոտալուտ շարունակման հույս է հայտնել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Twitter-ում «շատ լավ» է համարել Ռուսաստանի արտգործնախարարության ղեկավար Սերգեյ Լավրովի հետ իր հանդիպումը և հայտարարել է, որ մոտ ապագայում Մոսկվայի հետ երկխոսությունը շարունակելու հույս ունի:
«Շատ լավ հանդիպում անցկացրեցի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և Ռուսաստանի ներկայացուցիչների հետ», - գրել է Թրամփը:
Նա նշել է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են շատ հարցեր, «ներառյալ առևտուրը, Իրանը, Հյուսիսային Կորեան, ՄՓՀՀՎ-ի (Միջին և փոքր հեռահարության հրթիռների վերացման) պայմանագիրը, միջուկային սպառազինությունների նկատմամբ վերահսկողությունը և ընտրություններին միջամտությունը»:

Трамп выразил надежду на скорое продолжение диалога с Россией
Президент США Дональд Трамп в твиттере назвал свою встречу с главой МИД России Сергеем Лавровым "очень хорошей" и заявил, что надеется на продолжение диалога с Москвой в ближайшем будущем.
"Только что провел очень хорошую встречу с министром иностранных дел Сергеем Лавровым и представителями России", - написал Трамп.
Он отметил, что во время встречи обсуждались многие вопросы, "включая торговлю, Иран, Северную Корею, договор о РСМД (Договор о ликвидации ракет средней и меньшей дальности - ИФ), контроль над ядерными вооружениями и вмешательство в выборы".