Հա, մի հատ Су 35 ինքնաթիռ են գտել, մի հատ T-90 տանկ, մի քանի հատ էլ БТР ու БМП. Ռուբեն Հայրապետյանը՝ իր տան խուզարկության մասին
13/12/2019 14:48
Ինձ չեն ձերբակալել և չեն ձերբակալում, լրագրողների հետ զրույցում քիչ առաջ ասաց ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը։
Հարցին՝ ի՞նչ խուզարկություն է տանը տեղի ունեցել, նա ասաց. «Գնացեք, Արմեն... Նիկողոսյան... մատնաչափիկներից հարցրեք»։
Ճշգրտող հարցին՝ խուզարկությունը ֆուտբոլի ֆեդերացիայում իր գործունեության հե՞տ է կապված, Ռուբեն Հայրապետյանը չպատասխանեց։
Լրագրողները նաև հետաքրքրվեցին՝ խուզարկության ընթացքում որևէ բան հայտնաբերվե՞լ է։ ՀՖՖ նախկին նախագահը հեգնանքով պատասխանեց.
«Հա, մի հատ Су 35 ինքնաթիռ են գտել, մի հատ T-90 տանկ, մի քանի հատ էլ БТР ու БМП»։
Նա միաժամանակ լրագրողներին կոչ արեց սպասել, քանի որ երեկոյան պատրաստվում է հանդես գալ պարզաբանումներով։

Да, нашли самолет Су-35, танк T-90, и еще несколько БТР и БМП – Рубен Айрапетян об обыске в своем доме
13/12/2019 16:38
«Меня не задержали и не задерживают», - заявил сегодня собравшимся у его особняка журналистам бывший президент Федерации футбола Армении, бывший депутат парламента Рубен Айрапетян.
На вопрос, в рамках какого конкретно дела проводится обыск, Рубен Айрапетян ответил: «Идите и спросите у Армена Никогосяна … у этих мелких».
На вопрос журналистов, связан ли обыск с его деятельностью в Федерации футбола Армении, Рубен Айрапетян не ответил.
Журналисты также спросили Айрапетяна, было ли обнаружено что-то в ходе обыска. Экс-президент ФФА ответил с иронией: «Да, самолет Су-35, танк T-90, и еще несколько БТР и БМП».
Рубен Айрапетян призвал при этом журналистов подождать, поскольку вечером собирается выступить с разъяснениями.