Քննչական կոմիտեն վարույթ է ընդունել Ռուբեն Հայրապետյանին առնչվող քրեական գործը
ՀՀ Քննչական կոմիտեն ստացել և վարույթ է ընդունել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին առնչվող քրեական գործը, Аysor.am-ին ասաց ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը:
Քրգործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 315-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (պաշտոնեական անփութություն, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ), 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի (խոշոր չափերով յուրացում) , 325-րդ հոդվածի 2 մասի (մի խումբ անձանց կողմից փաստաթղթեր կեղծելը) և 214-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (Առևտրային կամ այլ կազմակերպությունների ծառայողների կողմից լիազորությունները չարաշահելը) հատկանիշներով:

СК Армении принял в производство уголовное дело в отношении Рубена Айрапетяна
Следственный комитет Армении получил и принял в производство уголовное дело в отношении бывшего президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна, заявила Аysor.am и.о. начальника департамента информации и по связям с общественностью Следственного комитета Наира Арутюнян.
Уголовное дело возбуждено по признакам ч.2 ст.315 (служебная халатность, повлекшая тяжкие последствия), ч.3 ст.179 (присвоение в особо крупных размерах), ч.2 ст.325 (подделка документов группой лиц) и ч.2 ст.214 (злоупотребление полномочиями служащими коммерческих или других организаций) Уголовного кодекса Армении.
Напомним, 13 декабря правоохранители провели обыски в доме Рубена Айрапетяна и связанных с его именем объектах – в ресторанном комплексе «Арснакар» и производственном цеху в Зейтуне.