Զելենսկին Բաքվում հանդիպել է Ալիևի հետ
Ուկրաինայի Նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Բաքվում հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Այս մասին հայտնում են Ուկրաինայի առաջնորդի մամուլի ծառայությունից:
«Բաքվում մեկնարկել է պաշտոնական այցով Ադրբեջանի Հանրապետությունում գտնվող Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպումն  Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Պաշտոնական հանդիպման արարողությունը տեղի է ունեցել Ադրբեջանի նախագահի նստավայրի մոտ գտնվող հրապարակում: Պետությունների ղեկավարները դիտել են պատվո պահակախմբի  վաշտի շարվածքը: Հնչել են Ուկրաինայի և Ադրբեջանի պետական   օրհներգերը:
Հանդիպումից հետո պատվիրակությունների բանակցությունները կգլխավորեն Զելենսկին և Ալիևը: Կստորագրվեն նաև երկկողմ փաստաթղթեր:

Зеленский встретился с Алиевым в Баку
Президент Украины Владимир Зеленский встретился с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Баку. Об этом сообщает пресс-служба украинского лидера во вторник, 17 декабря.
"В Баку началась встреча президента Украины Владимира Зеленского, который находится в Азербайджанской Республике с официальным визитом, с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым", – говорится в сообщении.
Официальная церемония встречи состоялась на площади возле резиденции президента Азербайджана. Главы государств осмотрели строй роты почетного караула. Прозвучали государственные гимны Украины и Азербайджана.
После завершения встречи пройдут переговоры делегаций под председательством Зеленского и Алиева. Также будут подписаны двусторонние документы.