Թբիլիսիում չորս մարդ է ձերբակալվել քաղաքային խորհրդի մոտ բողոք ակցիայի ժամանակ
Չորս մարդ է ձերբակալվել Թբիլիսիի սակրեբուլոյի (քաղաքային խորհրդի) մոտ տեղի ունեցած բողոքի ցույցի ժամանակ՝ խուլիգանության համար, հայտնում է Վրաստանի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Դիմադրության հետևանքով չորս մարդ ձերբակալվել է Թբիլիսիի սակրեբուլում՝ խուլիգանության և ոստիկանությանն անհնազանդ լինելու համար», - լրագրողներին հայտնել են գերատեսչությունից:
Ոչ կառավարական կազմակերպությունների և ընդդիմության ակտիվիստները բողոքի ցույցեր են սկսել քաղաքային խորհրդի առջև՝ պահանջելով պատգամավոր Էրեկլե Կուխիանիձեի հրաժարականը, որն ավելի վաղ Facebook սոցիալական ցանցում գրառում էր կատարել կապված  Հարավային Օսիայի իշխանությունների կողմից վրացի բժիշկ Վազա Գապրինդաշվիլիի ձերբակալման հետ:

В Тбилиси задержали четыре человека на акции протеста у горсовета
Четыре человека задержаны за хулиганство на акции протеста у сакребуло (горсовет) в Тбилиси, сообщила пресс-служба МВД Грузии.
"В результате противостояния у тбилисского сакребуло задержаны четыре человека за хулиганство и неповиновение полиции",- сообщили журналистам в ведомстве.
Активисты неправительственных организаций и оппозиционеры начали протестовать у горсовета с требованием отставки депутата Ерекле Кухианидзе, который ранее написал статус в соцсети Facebook в связи с задержанным югоосетинскими властями грузинского врача Важи Гаприндашвили.