2020 թվականը` նոր բնակարանում. Մանկատան 300 շրջանավարտ սեփական բնակարան կունենա (Տեսանյութ)
Մանկատան 300 շրջանավարտների համար սեփական բնակարան ունենալն այլևս երազանք չէ։ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը սոցիալական ծրագրերից տնտեսած գումարների շնորհիվ առաջարկ էր արել կառավարությանը, որն ընդունվել ու հաստատվել է. մանկատան շրջանավարտները, որոնք շատ տարիներ առաջ ընդգրկված էին հերթացուցակում, կկարողանան բնակարանի գնման վկայագրեր ստանալ։
Այսօր այդ օրն էր. մանկատան սաների առաջին խմբին հանձնվեցին վկայագրերը։
1,9 միլիադ դրամ է հատկացվել 300 շրջանավարտների բնակարանային պայմանները բարելավելուն։ Յուրաքանչյուրին հատկացվել է 6.3 միլիոն դրամ։
Սոցապնախարար Զարուհի Բաթոյանը վստահեցնում է՝ այս ծրագրից բացի, կլինի նաև առաջնահերթություն զբաղվածության ծրագրերում։

The Labor and Social Affairs Ministry tmanaged to ensure apartments for the graduates including in the waiting lists for many years with the sums saved from social programs.
The Ministry formed relevant proposal and submitted to the government which in its turn adopted and approved it.
The first group of the graduates received the certificates today.
Overall 1,9 billion AMD was allocated to improve the apartment conditions of the 300 graduates. For each graduate 6,3 million AMD was allocated.
Labor and Social Affairs Minister Zaruhi Batoyan said the program will follow with the ones ensuring their employment.