Դավիթ Խաժակյանի՝ ավագանիում մնալն առաջին հերթին պետք է երևանցիներին. Կարեն Քոչարյան
Կարծում եմ՝ Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը պետք է մնա, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը։
«Թեև ես Դավիթ Խաժակյանին անձամբ չեմ ճանաչում, իսկ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն իմ 25 տարվա ընկերն է, դա չի խանգարում ասել, որ 65 հոգուց բաղկացած ավագանիում ընդամենը 3-4 խոսող անձ կա։ Ավագանու խոսող ամենավառ կերպարներից մեկը Դավիթ Խաժակյանն է։ Դրա համար էլ կարծում եմ, որ նա պետք է մնա։ Դա առաջին հերթին պետք է ոչ թե «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությանն, այլ հենց երևանցիներին»,- համոզմունք հայտնեց քաղաքագետը։
Հարցին՝ կկարողանա՞ Դավիթ Խաժակյանը դիմակայել հարազատ կուսակցությանը և շարունակել աշխատել, Կարեն Քոչարյանն ասեց, որ հստակ պատասխան չունի, դա միայն ժամանակը ցույց կտա։
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Խաժակյանին մանդատը վայր չդնելու հորդորով հանդես էին եկել ՎԵՏՕ նախաձեռնության անդամ Նարեկ Մալյանը, քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը։ Իսկ ահա Խաժակյանի գործընկերուհիներից Թեհմինա Վարդանյանը վստահություն էր հայտնել, որ նա չի լքի «Լույս» խմբակցության ղեկավարի պաշտոնը։

Деятельность Давида Хажакяна в Совете старейшин Еревана нужна в первую очередь ереванцам – Карен Кочарян
18/12/2019 15:57
Считаю, что руководитель фракции «Луйс» Совета старейшин Еревана Давид Хажакян должен остаться и продолжать свою деятельность, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am политтехнолог Карен Кочарян.
«Хотя я с Давидом Хачакяном лично не знаком, а с мэром Еревана дружу уже больше 25 лет, это не мешает мне сказать, что в состоящем из 65 человек Совете старейшин есть только 3-4 человека, которые говорят. Давид Хажакян – один из самых активных членов Совета старейшин. Поэтому я считаю, что он должен остаться. Это в первую очередь нужно не партии "Светлая Армения", а именно ереванцам», - сказал Карен Кочарян.
На вопрос, сможет ли Давид Хажакян противостоять собственной партии и продолжать работать, Карен Кочарян заявил, не может сказать точно, это покажет время.
Напомним, ранее с призывом не отказываться от мандата члена Совета старейшин Еревана к Давиду Хажакяну обратились руководитель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян и политолог Гран Шахназарян. А коллега Давида Хажакяна  Тегмине Варданян выразила уверенность, что он не покинет пост руководителя фракции «Луйс».