ԱՄՆ-ում ցույցեր են՝ հաջակցություն Թրամփի իմպիչմենթի
Միացյալ Նահանգների մի շարք քաղաքներում երեքշաբթի ցույցեր են անցկացվել՝ հաջակցություն նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմպիչմենթի: Այդ ակցիաներից մի քանիսի վայրից հեռարձակում է իրականացրել CNN-ը:
Հաղորդվում է, որ բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցել, մասնավորապես, Լոս Անջելեսում և Սան Ֆրանցիսկոյում (երկուսն էլ Կալիֆոռնիա նահանգում են), Լաս Վեգասում (Նևադա նահանգ), Ֆիլադելֆիայում և Փիթսբուրգում (երկուսն էլ Փենսիլվանիա նահանգում են), Նյու Յորքում, Բոսթոնում (Մասաչուսեթսի նահանգ), Ատլանտայում (Ջորջիայի նահանգ), Դենվերում (Կոլորադո նահանգ), Սոլթ-Լեյք-Սիթիում (Յուտա նահանգ) և այլ քաղաքներում: Ակցիաների շատ մասնակիցներ տանում էին պլակատներ Թրամփին իշխանազրկելու կոչերով:
Associated Press գործակալության գնահատումների համաձայն՝ ցույցերը համեմատաբար սակավամարդ էին: Ամբողջ երկրում դրանց մասնակցել են տասնյակ հազարավոր մարդիկ: Այս տարի ավելի վաղ ի պաշտպանություն կանանց իրավունքների կայացած ակցիաներում զգալիորեն ավելի շատ մարդիկ էին ներգրավվել:

В США прошли демонстрации за импичмент Трампа
Манифестации в поддержку импичмента президента США Дональда Трампа прошли во вторник в ряде американских городов. Трансляцию с места проведения некоторых из этих акций вел телеканал CNN.
Демонстрации прошли, в частности, в Лос-Анджелесе и Сан-Франциско (оба в штате Калифорния), Лас-Вегасе (штат Невада), Филадельфии и Питтсбурге (оба в штате Пенсильвания), Нью-Йорке (штат Нью-Йорк), Бостоне (штат Массачусетс), Атланте (штат Джорджия), Денвере (штат Колорадо), Солт-Лейк-Сити (штат Юта) и других городах. Многие участники акций несли плакаты с призывами отстранить Трампа от власти.
Согласно оценкам агентства Associated Press, манифестации были сравнительно малочисленными. По всей стране в них участвовали десятки тысяч человек. Состоявшиеся ранее в этом году демонстрации в защиту прав женщин привлекли значительно больше людей.