Մեքսիկայում զինված անձինք հարձակվել են Ազգային գվարդիայի պարեկային ծառայության վրա
Մեքսիկայի կենտրոնական Գուանախուատո նահանգում զինված անձինք երեքշաբթի առավոտյան հարձակվել են ազգային գվարդիայի պարեկային ծառայության վրա, մեկ սպա սպանվել է, ևս մեկը՝ վիրավորվել, պատասխան կրակի հետևանքով զոհվել է յոթ քաղաքացիական անձ, հայտնում է գերատեսչությունը:
«Զոհվել է յոթ քաղաքացիական անձ, նաև մեր աշխատակիցներից մեկը: Մեկ այլ աշխատակից հոսպիտալացվել է վնասվածքներով», - Twitter-ում ասել են Ազգային գվարդիայից:
Ըստ տեղական ԶԼՄ-ների՝ անվտանգության մի խումբ ուժեր պարեկային ծառայության ընթացքում գնդակոծվել են ֆերմայից: Դեպքի վայրում առգրավվել է 11 միավոր զենք, զինամթերք, փամփուշտային ժապավեններ և թմրանյութեր,  նաև երեք մեքենա:
SinEmbargo- ի փոխանցմամբ՝ զոհված քաղաքացիական անձանց շարքում էին մեկ կին և երկու տղամարդ, որոնք, ենթադրաբար, գերի են պահվել:

В Мексике вооруженные люди атаковали патруль нацгвардии
Вооруженные люди атаковали утром во вторник патруль национальной гвардии в центральном мексиканском штате Гуанахуато, один офицер погиб и ещё один получил ранения, ответным огнём были ликвидированы семь гражданских лиц, сообщает ведомство.
"Семеро гражданских лиц, а также один из наших сотрудников, погибли. Ещё один сотрудник с ранениями госпитализирован", - говорится в сообщении нацгвардии в Twitter.
По информации местных СМИ, группу силовиков обстреляли с территории фермы в ходе дежурного патрулирования. На месте столкновения были изъяты 11 единиц оружия, боеприпасы, бронежилеты и наркотики, а также три автомобиля.
Как говорится в материале издания SinEmbargo, среди погибших гражданских лиц - одна женщина и двое мужчин, которые предположительно удерживались в плену.