Google-ի աշխատանքներում խափանում է գրանցվել
Google որոնողական համակարգի աշխատանքում այսօր խափանում է տեղի ունեցել: Այս մասին ասվում է «Downdetector» ծառայության էջում, որը հետևում է հայտնի ինտերնետ ռեսուրսների աշխատանքին:
Ամենից շատ խափանումներից դժգոհել են Թուրքիայի, Բուլղարիայի, Հունաստանի, Մեծ Բրիտանիայի, Նիդեռլանդների, Իրաքի օգտատերերը: Ռուսաստանում խնդիրների հետ բախվել են Մոսկվայի բնակիչները: Օգտատերերի մոտ խնդիրներ են առաջանում հաշիվ մուտք գործելիս (61%) և որոնողական համակարգի հետ աշխատանքի ժամանակ (38%):
«NetBlocks» մոնիթորինգային խմբի տվյալներով՝ խնդիրների հետ բախվել են YouTube-ի, Gmail-ի և Google-ի օգտատերերը: «NetBlocks»-ում նշել են, որ առաջացած խնդիրները կապ ունեն տեխնիկական սխալի և որևէ կերպ կապված չեն ինտերնետ-զտման կամ բջջային կապի անջատման հետ:

В работе Google произошел сбой
Проблемы в работе поисковой системы Google наблюдаются в четверг. Об этом сообщается на странице сервиса Downdetector, отслеживающего работу популярных интернет-ресурсов.
Больше всего жалоб на неполадки поступило от пользователей из Турции, Болгарии, Греции, Великобритании, Нидерландов, а также Ирака. В России с проблемами столкнулись преимущественно жители Москвы. У пользователей возникают проблемы со входом в учетную запись (61%) и работой поисковой системы (38%).
По данным мониторинговой группы NetBlocks, в четверг утром пользователи видеохостинга YouTube, электронной почты Gmail и Google из Турции, Ирана, Болгарии и некоторых других стран Восточной Европы столкнулись с проблемами в работе этих сервисов.
В NetBlocks отметили, что возникшие сбои были вызваны технической ошибкой и никак не связаны с интернет-фильтрацией или отключениями мобильной связи, к которым иногда прибегают власти.