Հիմա որ ասեմ քյաբաբ առ քյաբաբ բացահայտելու ենք, պտի ասեն ատելության քարոզչություն է իրականացվում. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
19/12/2019 11:28
Այսօր Հայաստանում կան ուժեր, որոնք փորձում են ապացուցել, որ ՀՀ կառավարությունը գործում է ընդդեմ ընտանեկան արժեքների,  կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ընդ որում, շատ հետաքրքիր է, որ երեխային ընտանիք վերադարձնելու քաղաքականությունը վարում է մեր կառավարությունը, իսկ, ասենք, երեխաներին ապօրինի որդեգրելու մեխանիզմներ Հայաստանում գոյություն են ունեցել այն իշխանության տարիներին, որոնք, ազգային արժեքների դրոշը բռնած, ինչ են արել, մենք բոլորս գիտենք, այդ թվում, կոնկրետ քաղաքական ուժեր», - ասաց վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ 2003 թվականից ՀՀ պարտավորությունն է եղել մանկատների շրջանավարտ երեխաներին ապահովել բնակարանով ու «ազգային», կառավարություններն ու նրանց հարակից կուսակցությունները ոչ մի կերպ չեն կարողացել այդ հարցը լուծել:
«Հիմա որ գնանք, հետաքննենք, պարզենք, ու պարզվի ինչ-որ բան, ու էդ մարդիկ հայտնվեն բանտում, պարզվելու է, որ նրանք քաղաքական հալածյալ են, ճի՞շտ է: Հանուն ազգի պետական միջոցները քյաբաբաների վրա ծախսածները հիմա հանդես են գալիս ազգային արժեքների պաշտպանությամբ, հիմա որ ասեմ քյաբաբ առ քյաբաբ բացահայտելու ենք, պտի ասեն ատելության քարոզչություն է իրականացվում», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

В Армении есть силы, которые пытаются доказать, что наше правительство действует против семейных ценностей – Никол Пашинян
19/12/2019 12:15
В Армении есть силы, которые пытаются доказать, что правительство Армении действует против семейных ценностей, заявил сегодня на заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян.
«Причем, очень интересно, что именно наше правительство проводит политику возвращения ребенка в семью, а, к примеру, механизмы незаконного усыновления детей существовали в Армении в годы той власти, которая мы все знаем, чем занималась под флагом национальных ценностей, в том числе конкретные политические силы», - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что с 2003 года Армения взяла на себя обязательство обеспечивать выпускников детских домов квартирами, однако «национальные» правительства и примыкающие к ним партии не смогли решить этот вопрос.
«Сейчас если мы начнем расследовать и что-то выясниться, а эти люди окажутся в тюрьме, то будут заявлять о политических преследованиях, не так ли. Растратившие во имя нации государственные средства на кябабы сейчас выступают в защиту национальных ценностей. Если я сейчас если скажу: разоблачим "кябаб за кябабом", то будут говорить, что осуществляется пропаганда ненависти», - заявил Никол Пашинян.