ԱՄՆ-ում ձերբակալել են Թրամփի նստավայրի տարածք ներթափանցած կնոջը
Կինը, որին ձերբակալել են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Ֆլորիդայում Մար ա Լագո նստավայրի տարածք ներթափանցելու համար, ՉԺՀ քաղաքացի է, հայտնում է Miami Herald պարբերականը:
Նա արդեն երկրորդ չինուհին է, որը փորձում է թափանցել Մար ա Լագո: Ապրիլի սկզբին Չինաստանի երկու անձնագրով, 4 բջջային հեռախոսով և վնասաբեր ԾԱ ֆլեշ կուտակիչով մի կին անօրինականորեն թափանցել էր նստավայրի տարածք:
Փալմ Բիչի ոստիկանական դեպարտամենտի ներկայացուցիչը հայտնել է, որ 56-ամյա Ցզին Լյուին նկատել են ակումբի տաածքում և խնդրել հեռանալ:
«Նա վերադարձել է և սկսել լուսանկարել, այդ ժամանակ Փալմ Բիչի ոստիկանական բաժանմունքն արձագանքել է և նրան ձերբակալել»,- հայտարարել է ոստիկանության ներկայացուցիչ Մայքլ Օգրոդնիկը:
Թրամփն այս նստավայրում է անցկացնում հանգստյան օրերի մեծ մասը և երբեմն այնտեղ է ընդունում մյուս պետությունների ղեկավարներին՝ նրանց զվարճացնելով համատեղ գոլֆ խաղալով:

В США задержали женщину, проникшую на территорию резиденции Трампа
Женщина, которую задержали за проникновение на территорию резиденции президента США Дональда Трампа Мар-а-Лаго во Флориде, оказалась гражданкой КНР, сообщает издание Miami Herald.
Это уже вторая китаянка, попытавшаяся проникнуть в Мар-а-Лаго. В начале апреля женщина с двумя паспортами КНР, четырьмя мобильными телефонами и флеш-накопителем с вредоносным ПО незаконно проникла на территорию резиденции.
Представитель полицейского департамента Палм-Бич сообщил, что 56-летнюю Цзин Лью заметили на территории клуба и попросили уйти.
"Она вернулась и начала фотографировать, в это время полицейское отделение Палм-Бич отреагировало и взяло ее под стражу", - заявил представитель полиции Майкл Огродник.
В этой резиденции Трамп проводит большую часть выходных дней и иногда принимает там глав других государств, развлекая их совместной игрой в гольф.