Լյուբյանկայում հրաձգություն է իրականացրել նախկին գործարարը (Տեսանյութ)
Մոսկվայի կենտրոնում՝ Մեծ Լյուբյանկա փողոցում գտնվող ՌԴ ԱԱԾ շենքի մոտ կրակ բացած տղամարդը Մոսկվայի 39-ամյա բնակիչ Եվգենի Մանյուրովն է, հայտնում է РЕН ТВ-ն:
Ըստ հեռուստաալիքի՝ նա նախկինում զբաղվել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ:
Նրա գրասենյակը տրամադրել է խորհրդատվություն կոմերցիոն միջոցառումների կազմակերպման մասին, սակայն փակվել է 2015 թվականին: Հայտնի է, որ Մանյուրովը շատ երիտասարդ հասակից է հետաքրքրվել հրաձգությամբ եւ զբաղվել դրանով, նա նույնիսկ մի քանի անգամ հաղթական տեղեր է զբաղեցրել հրաձգության տարատեսակ մրցաշարերում:
Նախօրեին գիշեր Մանյուրովը կրակ էր բացել Մոսկվայի կենտրոնում՝ Մեծ Լյուբյանկա հատվածում՝ ՌԴ ԱԱԾ շենքի մոտ նա կրակահերթի տակ էր առել իրավապահներին: Կրակոցների հետևանքով զոհվել էր ԱԱԾ մեկ աշխատակից, կար 5 վիրավոր, որից 1-ը՝ քաղաքացիական անձ, 4-ը՝ ԱԱԾ աշխատակիցներ:

Стрельбу на Лубянке устроил частный предприниматель из Подмосковья (Видео)
Стрельбу у здания ФСБ на улице Большая Лубянка в российской столице устроил 39-летний уроженец Московской области Евгений Манюров, сообщает РЕН ТВ.
В частности, как утверждает телеканал, мужчина занимался предпринимательством, но в 2015 году его консалтинговую фирму ликвидировали. Известно также, что он увлекался стрелковым спортом и занимал призовые места на соревнованиях, однако эту информацию официальные ведомства пока не подтвердили.
Накануне неизвестный открыл стрельбу в центре Москвы. По последним данным, стрелявший был один, его нейтрализовали. В результате нападения погиб один сотрудник специальных служб, пострадали пятеро, один из которых – гражданский.