Իդեալական մաքրություն չենք արել, ունենք հեղափոխությանը դիմադրող օջախներ. Արարատի մարզպետ
Հեղափոխությանը դիմադրողների առումով Արարատի մարզը բացառություն չէ, պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին՝ ասաց Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը:
«Մենք իդեալական մաքրություն չենք արել, ունենք դիմադրող օջախներ, կան աշխատակիցներ, ովքեր պետական համակարգում նախկինում աշխատել են ոչ թե աշխատավարձ ստանալու համար, այլ՝ այդ դիրքն օգտագործելու տարբեր մեխաիզմներով հավելյալ եկամուտներ ստանալու համար», - ասաց Սարգսյանը:
«Նման աշխատակիցներին, երբ մենք հայտնաբերում ենք, եթե փոքր է մեղքը, փորձում ենք սկզբի համար խոսակցություն ունենալ ու բռնել այդ ձեռքը, կամ խոսել, եթե նպատակահարմար է, այլևս չշարունակի աշխատել, իսկ եթե մեղքը շատ մեծ է, դիմում ենք իրավապահ մարմիններին», - ասաց մարզպետը:
Նա նշեց, եթե իր աշխատակիցներից որևէ մեկը ցանկանա կոռուպցիոն սխեմայով այլ դրամական միջոցներ ձեռք բերել, դա ինքը կվերագրի իրեն:

Counter-revolutionaries exist in Ararat province as well: governor
Ararat province is not an exception regarding the existence of counter-revolutionaries, governor of the region Garik Sargsyan said in response to Aysor.am’s question.
“We have not conducted ideal cleansing. There are employees working from the previous state system not for getting salary but to have the position to use it for getting additional incomes,” Sargsyan said.
“After revealing such employees we behave in accordance with the share of guilt – if it is small, we first conduct conversation, in case of expediency we offer him/her not to work here anymore, if the share of guilt is big, we apply to law enforcers,” the governor said.