Երկուշաբթի օրը պարզ կդառնա. Դավիթ Խաժակյանը՝ ավագանու մանդատը թողնելու մասին
Երկուշաբթի օրը ԼՀԿ կառավարման նիստում կորոշվի ավագանուց ԼՀԿ անդամին հետ կանչելու հարցը, լրագրողներին ասաց ավագանում ԼՀԿ անդամ Դավիթ Խաժակյանը:
Հարցին, թե ի՞նչ տրամադրվածություն ունի անձամբ ինքը՝ Խաժակյանն ասաց.
«Այս հարցի շուրջ իմ և կուսակցության կարծիքը եղել է նույնական, դիտանկյուններն ու դրա հետևություններն են կուսակցության անդամների միջև տարբեր, և այդ տարբերությունները կընդհանրացվեն և որոշում կկայացվի երկուշաբթի օրը», - ասաց Խաժակյանը:
Նա նկատեց, որ քաղաքական թիմը վստահ է, որ առկա խնդիրները պիտի շարունակվեն բարձրաձայնվել, իսկ թե ինչ ձևաչափով պարզ կդառնա կուսակցության կառավարման նիստում:
Ավելի վաղ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյան հայտարարել էր, որ ԼՀԿ մասնակցությունը Երևանի ավագանիում վերաիմաստավորելու հարց է առաջացել՝ չբացառելով, որ Դավիթ Խաժակյանը կարող է հետ կանչվել ավագանուց:

Вопрос отзыва Давида Хажакяна из Совета старейшин Еревана будет решен в понедельник
Вопрос отзыва члена партии «Светлая Армения» из Совета старейшин Еревана будет решен в понедельник на заседании Совета правлении партии, заявил сегодня журналистам руководитель фракции «Луйс» Совета старейшин Еревана, член партии «Светлая Армения» Давид Хажакян.
На вопрос, какое у него лично настроение, Давид Хажакян ответил:
«По этому вопросу мое мнение совпадает с мнением партии, различаются подходы и выводы, эти различия будут обобщены и в понедельник будет принято решение».
Он отметил, что политическая команда уверена, что о  существующих проблемах необходимо продолжать говорить, но в каком формате, будет ясно после заседания Совета правлении партии.
Ранее руководитель партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян заявил о том, что возникла необходимость в переосмыслении вопроса участия партии в деятельности Совета старейшин Еревана, не исключив, что Давид Хажакян может быть отозван из состава Совета старейшин.